TEMATY NA CZASIE:
koronawirus
CPK
wypadki
policja

15

05 2021

Kolejne grodziskie budynki idą do rozbiórki


Grodzisk News


foto: Urząd Gminy Grodzisk Maz.Kolejne grodziskie budynki idą do rozbiórki - Grodzisk News


Grodzisk zamierza usunąć z mapy miasta kolejne stare i niefunkcjonalne budynki. Ogłosił niedawno przetarg na rozbiórkę dwóch obiektów mieszkalnych i jednego z przeznaczeniem biurowo-gospodarczym w centrum.


Rozbiórce podlegać będą kamienice przy Harcerskiej 3 (na zdjęciu) i 8 wraz z zabudowaniami gospodarczymi i sanitarnymi, a także budynek biurowo gospodarczy przy ul. Kościuszki 21. Roboty powierzone zwycięzcy przetargu y obejmą całkowitą rozbiórkę kamienic przy ul. Harcerskiej 3 wraz z budynkiem gospodarczym oraz pomieszczeniem WC wraz z koszem zlewowym. Wykonawca odgrodzi następnie tę działkę wraz od nieruchomości położonej przy ul. Kościuszki 15.

REKLAMA
reklama Grodzisk mazowiecki

Rozebrana zostanie też kamienica przy ul. Harcerskiej 8. Z kolei przy Kościuszki 21 przestaną istnieć budynek biurowo-gospodarczy (oficyna), gospodarczy oraz ustęp zewnętrzny. Firma wybrana w przetargu będzie miała na realizację tych zadań dokładnie trzy miesiące od podpisania umowy.

Gmina sukcesywnie usuwa stare budynki, w ostatnich miesiącach wyburzono m.in. kamienicę przy deptaku. Teraz czas na kolejne ?sprzątanie? krajobrazu z leciwych i zaniedbanych obiektów.

Do tej pory rozebrano m.in. stare i zniszczone budynki na Sienkiewicza, 3 Maja, Hynka, pl. Wolności czy pl. Zygmunta Starego.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz

A kiedy zniknie z powierzchni to cudo na nadarzyńskiej .Przy pierwszych światłach w Grodzisku od strony Opyp.Masakra a stylu wysypisko śmieci wśród pięknych domów.Chyba dawno nikt z urzędników tamtędy nie szedł.. Naprawdę przykro na to patrzeć.

Zico76
15-05-2021 19:02

znowu to samo

lidka
15-05-2021 20:29

w grodzisku burzą takie perełki zabudowy historycznej, potem działkę ktoś kupuje i buduje monstrum na małej działce i zarabia krocie. pytanie dlaczego sprzedaje się lub sprzedano wszystkie działki gminne w miescie?

architekt
15-05-2021 23:19

pokaż wszystkie komentarze (10)📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB
reklama Grodzisk mazowiecki

Copyright © 2014-2021 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.