reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

01

01 2022

Kolejne Flirty w parku maszyn KM. Będą jeździć na naszej linii


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: Koleje Mazowieckie/Mat. prasoweKolejne Flirty w parku maszyn KM. Będą jeździć na naszej linii - Grodzisk News


W ostatnich dniach grudnia Koleje Mazowieckie odebrały pięć następnych Flirtów wyprodukowanych przez firmę Stadler. Nowe składy będą kursować m.in. na linii skierniewickiej.


– Pojazdy zostały wyprodukowane w ramach III umowy wykonawczej podpisanej we wrześniu 2020 r.  Będą kursować na trasie Skierniewice – Warszawa – Mińsk Mazowiecki.  Przypomnijmy, że całość tej umowy dotyczy wyprodukowania dla KM 12 pojazdów. Wartość zamówienia to blisko 398 mln zł (brutto). W cenie zawiera się nie tylko zakup samych pojazdów, ale także przeszkolenie pracowników. Na podstawie umowy Stadler będzie również świadczył usługi serwisowe. Koleje Mazowieckie, w ramach przewidzianego prawa opcji, będą miały również możliwość zlecenia wykonania do dwóch napraw w poziomie utrzymania P4 każdego z dostarczonych pojazdów – poinformowały Koleje Mazowieckie w komunikacie.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Dzięki umowie zawartej z firmą Stadler mamy już kontrakty na łącznie 30 nowoczesnych pojazdów typu FLIRT. Obecnie przewoźnik ma już 26 takich składów.

Pojazdy FLIRT KM to elektryczne zespoły trakcyjne najnowszej generacji – nowoczesne, lekkie, energooszczędne, z pudłami wykonanymi ze stopów aluminiowych. Są jednoprzestrzenne, klimatyzowane, wyposażone w urządzenia informacji wizualno-dźwiękowej i bezprzewodowy dostęp do internetu. Pociągi osiągają prędkość 160 km/h.

Posiadają wewnętrzny i zewnętrzy monitoring, platformę dla osób z niepełnosprawnościami ułatwiającą wejście na pokład, miejsce dla wózków inwalidzkich, dziecięcych i rowerów, nowoczesne toalety oraz interkom umożliwiający kontakt pasażera z maszynistą w sytuacji awaryjnej, a także defibrylatory AED. Wszystkie zakupione pojazdy FLIRT są w pełni zgodne z Technicznymi Specyfikacjami Interoperacyjności (TSI).


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz

Po co kupować pociągi zagraniczne skoro mamy naszą bydgoską pesę ? O co tu chodzi ?

quark
03-01-2022 01:08
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2022 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.