TEMATY NA CZASIE:
koronawirus
CPK
wypadki
policja

11

06 2021

Kolejne drogi dla rowerów w regionie


Grodzisk News


foto: Facebook/Arkadiusz KosińskiKolejne drogi dla rowerów w regionie - Grodzisk News


Dobiegają końca prace nad budową kolejnych dróg rowerowych. Cykliści na terenie gminy Brwinów będą mieli do dyspozycji już łącznie około 30 km ścieżek dla jednośladów.


Do końca czerwca mają się zakończyć prace związane z budową drogi rowerowej wzdłuż torów PKP łącząca skrzyżowanie w Grudowie z Milanówkiem (rejon skrzyżowania ulic Krakowskiej z Czubińską). Droga ta jest już niemal gotowa. – Prawdopodobnie w przyszłym tygodniu będziemy mieli odbiór techniczny. Ale już mnóstwo ludzi korzysta z tych dróg, jadą milanowianie do Brwinowa i odwrotnie. Jest to naprawdę świetna ścieżka. Jeżeli patrzymy od rynku w Brwinowie do Milanówka, na trasie która ma około 4,5 kilometra, po drodze są tylko dwa małe skrzyżowania, a na odcinku od ul. Sochaczewskiej gdy się kończą zabudowania to nie mamy żadnego wyjazdu z posesji, więc jest bardzo komfortowo – mówi nam burmistrz Brwinowa Arkadiusz Kosiński.

REKLAMA
reklama Grodzisk mazowiecki

Na finiszu są prace także przy budowie łącznika między Pruszkowem a Brwinowem. – Droga rowerowa na ul. Powstańców Warszawy, czyli to domknięcie ścieżek rowerowych z Brwinowa do Pruszkowa też jest na ukończeniu. Wcześniej mieliśmy ukończone drogi z Powstańców przez Koszajec, Mosznę do ul. Promyka w Pruszkowie. Brakowało nam jedynie tych 700 metrów ścieżki od ul. Wiśniowej do mostu w Brwinowie. Ta ścieżka też jest już pomalowana, wykonawca stawia tam obecnie bariery przy moście, są to ostatnie prace. Patrząc na zaawansowanie prac, to kwestia trzech-pięciu dni i będzie wszystko gotowe – zaznacza włodarz.

Do 30 czerwca ma być gotowa także droga rowerowa między Grudowem a Falęcinem. – Jest budowana po to aby mieszkańcy tych miejscowości mieli bezpieczny dostęp do centrum Brwinowa. Tam wykonawca 1,5-tygodnia temu skończył budowę wodociągu i wszedł na roboty drogowe i do końca czerwca wszystko powinno być gotowe – wymienia Arkadiusz Kosiński.

To nie koniec, bowiem Gmina Brwinów niedawno podpisała umowę na wykonanie ścieżki w Kaniach na ul. Pruszkowskiej. – To jest ciekawa ścieżka, bowiem łączy ona Strzeniówkę w gminie Nadarzyn z granicą w gminie Michałowice. Obie gminy wybudowały już swoje ścieżki w swoich granicach, a my mieliśmy tam problemy z własnością gruntów, ale udało się z tym uporać i w ubiegłym roku skończyliśmy dokumentację, a obecnie mamy już firmę na placu budowy. Jednak ona ma wrześniowy termin realizacji – podkreśla burmistrz.

Dzięki tym inwestycjom na rowerze możemy już bezpiecznie przejechać przez całą gminę Brwinów z Milanówka do Pruszkowa i nie tylko. Jeżeli do tego dodamy regularnie pojawiające się ścieżki w innych miejscowościach to naprawdę jest już gdzie jeździć.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB
reklama Grodzisk mazowiecki

Copyright © 2014-2021 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.