26 10 2016

Kolejna nielegalna fabryka papierosów w powiecie

26.10.2016, godz.: 13:18
Kolejna nielegalna fabryka papierosów w powiecie
fot. Archiwum/Policja

Policjanci z komendy wojewódzkiej nakryli i zlikwidowali nielegalną wytwórnię papierosów w Milanówku. Funkcjonariusze podają jak na razie niewiele informacji dotyczących tej sprawy. Potwierdzają jednak, że zatrzymano dwie osoby związane z nielegalnym procederem.

To kolejna w ciągu ostatnich tygodni akcja policji związana z likwidacją nielegalnej fabryki wyrobów tytoniowych. 14 września informowaliśmy, iż w grodzisku funkcjonariusze zarekwirowali łącznie ponad dwa miliony papierosów: przeszło milion sztuk w aucie, którym je przewożono, a drugie tyle w fabryce na terenie gminy. W sprawie zatrzymano pięciu mężczyzn w wieku od 23 do 44 lat. Zaś straty skarbu państwa z tytułu niezapłaconego podatku akycozwego oszacowane zostały na ponad milion złotych.

Teraz policja potwierdziła likwidację fabryki wyrobów tytoniowych, która miała znajdować się w jednym z opuszczonych domów w Milanówku. – Mogę potwierdzić, że miała miejsce policyjna akcja przeprowadzona we wtorek 25 października, w wyniku które zlikwidowana została nielegalna wytwórnia wyrobów tytoniowych. W sprawie zatrzymane zostały dwie osoby. Bliższych informacji będziemy jednak mogli udzielić dopiero w czwartek – mówi nam st. sierż. Aleksandra Calik z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu.

💬︎ 0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.