TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

27

03 2022

Kolejna droga dla rowerów niemal gotowa


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: Fot. Facebook/Dariusz Zwoliński - Wójt Gminy Nadarzyn1 - Grodzisk News


Cykliści otrzymają do dyspozycji kolejne 1300 metrów nowej trasy rowerowej, która powstała w gminie Nadarzyn.


Nowa trasa dla rowerów została wybudowana wzdłuż al. Kasztanowej w Ruścu, bardzo ruchliwej drogi powiatowej. Droga dla cyklistów połączyła więc szkołę w Ruścu poprzez ulicę Południową i węzeł Młochów na S8 ze Starą Wsią. Dzięki tej inwestycji znacznie zwiększyło się bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu. Inwestycja ta była również okazją do wykonania oświetlenia na tym fragmencie al. Kasztanowej.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Inwestycja jest już właściwie gotowa. – Główny wykonawca – firma Efekt – zrealizowała zadanie w bardzo szybkim tempie, praktycznie w miesiąc i to bez wyłączenia drogi z użytkowania, co byłoby dużym utrudnieniem dla mieszkańców – pochwalił wykonawcę w mediach społecznościowych wójt gminy Nadarzyn Dariusz Zwoliński.

Inwestycja zakładała także wykonanie odwodnienia oraz jednostronne poszerzenia al. Kasztanowej na 50 metrowym odcinku w związku z wejściem nowo budowanej ścieżki w istniejący pas jezdny. Dodatkowo Starostwo Powiatowe w Pruszkowie zlikwidowało tzw. zadolenie przy skrzyżowaniu al. Kasztanowej z ul. Jesienną. Niestety wykonanie nakładki asfaltowej na całym odcinku przebudowywanej drogi zostało przełożone. Jak poinformował wójt Zwoliński, starostwo odłożyło tę inwestycję na inny termin ze względu na brak środków w budżecie i wysokich kosztów asfaltu (wzrost ceny tony masy asfaltowej w ciągu miesiąca wyniósł o 150%).

Budowa oświetlonej drogi rowerowej kosztowała blisko 1,9 mln zł.

Kolejna droga dla rowerów niemal gotowa - Grodzisk News
Kolejna droga dla rowerów niemal gotowa - Grodzisk News
Kolejna droga dla rowerów niemal gotowa - Grodzisk News


ZOBACZ TEŻDodaj komentarz

Regulamin

akceptuję regulamin komentarzy na GrodziskNews.pl


Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników oraz tych, które nie są ich własnością. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania treści naruszających „netykietę” lub treści niepożądanych.

Za treści i działania niepożądane w portalu GrodziskNews.pl uznaje się:
– pornografię
– wulgarne, ordynarne i chamskie wypowiedzi, również takie, które stanowią zaprzeczenie pojęcia dyskusji na dobrym poziomie oraz obrażają kluby, osoby czy instytucje
– treści o charakterze prowokacyjnym
– wklejanie linków innych stron w oderwaniu od kontekstu dyskusji.
– rażące i celowe łamanie zasad języka polskiego

Informacje i materiały nadsyłane przez czytelników do redakcji portalu GrodziskNews.pl mogą być wykorzystywane według uznania członków zespołu redakcyjnego na potrzeby pracy nad publikacją oraz w samym artykule; chyba że w korespondencji z osobą nadsyłającą zaznaczono inaczej.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

Portal GrodziskNews.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie.Treść komentarza
Podpis

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.