07 12 2018

Kolejna blokada torów przed świętami?

07.12.2018, godz.: 15:27
Kolejna blokada torów przed świętami?
Fot. GrodziskNews.pl

Wiceminister Andrzej Bittel poinformował, że PKP Polskie Linie Kolejowe osiągnęły porozumienie z podwykonawcami, którzy blokowali wczoraj tory podmiejskie – podał Rynek-kolejowy.pl. Z kolei portal Money.pl poinformował, że możliwa jest kolejna blokada torów.

Czwartkowa blokada rozpoczęła się o godz. 10.40 i zakończyła o godz. 14.01. Wtedy też rozpoczęły się rozmowy podwykonawców z członkami zarządu PKP PLK. Jak podaje rynek-kolejowy.pl, w rozmowie z dziennikarzami Bittel przyznał, że PLK nie ustąpiły, a obie strony lepiej zrozumiały swoje wzajemne potrzeby i przejrzały jeszcze raz dostępne rozwiązania.

Biettel podkreślił jednak, że protest na przejeździe kolejowym nie został oficjalnie zgłoszony, co było działaniem zagrażającym bezpieczeństwu. Nie wiadomo więc czy podwykonawcom nie zostaną postawione zarzuty.

W proteście tym brało udział około 30 firm podwykonawczych. Zarząd PKP PLK ma się z przedstawicielami każdej z nich spotkać indywidualnie, by omówić ich przypadek i znaleźć rozwiązanie. Niewykluczone, że kolejne pieniądze kolejarze wypłacą jeszcze przed świętami. Ale jakie to będą kwoty, tego jeszcze nie wiadomo.

Nieco inne światło na sprawę rzuca portal Money.pl. Informuje, że podwykonawcy nie zamierzają blokować linii kolejowej, ale jeżeli nie osiągną porozumienia z PKP PLK, to jeszcze przed świętami wrócą na tory.

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi
blog
Współpracownik
Wieści z szopy - czyli co z tą koleją.
blog
Współpracownik
Piłka w grze - wieści z lokalnych boisk.
blog
Współpracownik
Śledź Nas - W podróży dookoła świata