15 01 2020

Koleje Mazowieckie też podnoszą ceny biletów

15.01.2020, godz.: 08:05
Koleje Mazowieckie też podnoszą ceny biletów
Fot. GrodziskNews.pl

Wczoraj informowaliśmy, że od początku lutego podrożeją bilety Warszawskiej Kolei Dojazdowej. Dziś wiadomo już, że więcej zapłacimy również za przejazdy Kolejami Mazowieckimi.

Bilety na wukadkę będą droższe o około 12,5-13 proc. Obecnie za bilet jednorazowy w I strefie czasowej według taryfy normalnej zapłacimy 3,6 zł, w II strefie – 4,8 zł, a III – 7 zł. Od początku przyszłego miesiąca ceny te będą kształtować się następująco: I strefa – 4,1 zł, II strefa – 5,5 zł, III strefa – 8 zł. Jeżeli chodzi o bilety miesięczne imienne to dla przykładu przejazd tam i z powrotem z Grodziska do Warszawy Śródmieście podrożeje z 216 do 248 zł. (więcej tutaj).

Koleje Mazowieckie od początku lutego również szykują podwyżkę. – Ceny biletów na podróże pociągami Kolei Mazowieckich wzrosną średnio o 10 procent. Jest to podyktowane przede wszystkim wzrostem opłat za energię trakcyjną – jedną z najważniejszych pozycji budżetowych przewoźnika – prawie o 65 proc. za 1 MWh. Ponadto spółka poniesie wyższe koszty działalności z uwagi na wzrost płacy minimalnej o ponad 15 proc. w stosunku do 2019 r. Podniesienie cen biletów nie rekompensuje w całości podwyżki cen energii trakcyjnej. Pozostałą część pokryje samorząd województwa mazowieckiego w postaci rekompensaty. Przypomnijmy, że ostatnia podwyżka cen biletów Kolei Mazowieckich miała miejsce w 2015 r. – poinformował w specjalnym komunikacie przewoźnik.

💬︎ 0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.