TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

02

02 2022

Koleje Mazowieckie przewiozły 47 milionów pasażerów


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: GrodziskNewsKoleje Mazowieckie przewiozły 47 milionów pasażerów - Grodzisk News


Transport kolejowy powoli odbudowuje się po kryzysie. W 2021 roku Koleje Mazowieckie przewiozły ponad 47 milionów podróżnych.


Pomimo trudności, z jakimi boryka się transport publiczny, w tym zmianą trybu pracy i nauki na zdalny, wynik przewozowy spółki w ubiegłym roku poprawił się w porównaniu z rokiem 2020, kiedy z podróży pociągami Kolei Mazowieckich skorzystało niecałe 42 mln podróżnych.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

– Miniony rok dla nas, jako przewoźnika kolejowego, był pełen wyzwań, jednak uzyskaliśmy wynik przewozowy wyższy niż w roku poprzednim. Mamy ponad 19 proc. udziału w rynku pasażerskich przewoźników kolejowych pod względem liczby przewiezionych pasażerów i tym samym zajmujemy drugie miejsce w kraju. Duża w tym zasługa pracowników spółki, którzy nie ustają w dbaniu przede wszystkim o bezpieczeństwo podróżnych. Pociągi Kolei Mazowieckich są kompleksowo czyszczone i dezynfekowane. Dodatkowo poszerzamy naszą flotę o kolejne nowoczesne pojazdy FLIRT, które zapewniają wysoki komfort podróży - mówi Robert Stępień, prezes Kolei Mazowieckich.

💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2022 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.