reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
grille gazowe

31

01 2023

Koleje Mazowieckie drugim miejscu w Polsce. Są wyniki przewozowe za 2022 r.


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: Mat. prasowe/Koleje MazowieckieKoleje Mazowieckie drugim miejscu w Polsce. Są wyniki przewozowe za 2022 r. - Grodzisk News


Urząd Transportu Kolejowego podsumował wyniki przewozowe poszczególnych spółek kolejowych w 2022 roku. Koleje Mazowieckie uplasowały się pod tym względem na drugim miejscu w Polsce – z ich usług skorzystało w ubiegłym roku łącznie ponad 59 milionów pasażerów.


To rezultat stanowiący ponad 17 proc. z 342,2 mln pasażerów podróżujących transportem kolejowym od stycznia do grudnia 2022 r. Lepsze wskaźniki zanotowały jedynie linie kolejowe Polregio – których udział w ubiegłorocznej puli stanowi ponad 25 proc. i przekłada się na liczbę prawie 87 milionów pasażerów.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Trzecie miejsce na podium w tym zestawieniu przypadło spółce PKP Intercity, która była gorsza od KM o zaledwie kilkadziesiąt tysięcy przewiezionych podróżnych w skali całego roku (17,23 proc. udziału w rynku.

Dodajmy, że Warszawska Kolej Dojazdowa znalazła się w tabeli UTK ze wskaźnikiem udziału na poziomie 1,95 proc. co daje 6,68 mln przewiezionych podróżnych.

Prezes UTK podkreśla, że rekordowe wyniki przewozów pasażerskich w 2022 r. to powrót do trendu wzrostu liczby podróżnych obserwowanego przed marcem 2020 roku. – W 2022 r. po dwóch trudnych latach walki z z wirusem kolej musiała zmierzyć się z kolejnym wyzwaniem – konsekwencjami wybuchu wojny w Ukrainie – mówi dr inż. Ignacy Góra.

– W pierwszych trzech tygodniach konfliktu do Polski trafiło ok. 2 mln uchodźców z tego kraju, co okazało się znacznym wyzwaniem logistycznym. Na dobry wynik wpłynęło nie tylko to, że z usług kolei dodatkowo korzystali obywatele Ukrainy. W obliczu wywołanego przez wojnę wzrostu cen paliw kolej okazała się optymalną formą dojazdu do pracy, szkoły, na uczelnie oraz na wakacje” – podsumowuje, prezes Urzędu Transportu Kolejowego.

- Za nami rok, w którym wiele osób wróciło do codziennych dojazdów po dłuższym czasie zdalnej pracy i nauki. Bardzo cieszę się, że również do podróży Kolejami Mazowieckimi. Obecne wyniki przewozowe są najlepszym dowodem na to, że rozwój spółki przynosi wymierne efekty. Od wielu lat dążymy do tego, by zagwarantować naszym podróżnym jak najwyższą jakość usług przewozowych. Sukcesywnie modernizujemy posiadany tabor oraz inwestujemy w nowoczesne pojazdy. Najlepszym dowodem na to jest fakt, że zbliżamy się już do finiszu rekordowego zamówienia na dostawę 61 szt. ezt ER160 FLIRT, które gwarantują bezpieczną, ekologiczną i komfortową podróż. Jestem dumny z tego, że pomimo wielu wyzwań, które czekały spółkę w ubiegłym roku, zakończyliśmy go z tak dobrym wynikiem – mówi Robert Stępień, prezes Kolei Mazowieckich.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.