TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

29

06 2022

KM: Zakończenie darmowych przejazdów dla obywateli Ukrainy


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: Koleje Mazowieckie/Mat. prasoweKM: Zakończenie darmowych przejazdów dla obywateli Ukrainy - Grodzisk News


Koleje Mazowieckie poinformowały o zakończeniu darmowych przejazdów dla obywateli Ukrainy. Od początku lipca Ukraińcy zapłacą za przejazdy zgodnie z taryfą przewoźnika.


Aby okazać solidarność uchodźcom z okupowanej Ukrainy, Spółka przedłuża nieograniczone przejazdy swoimi pociągami dla obywateli Ukrainy do 30 czerwca 2022 roku. Do tego czasu utrzymane będzie również korzystanie z nieodpłatnych przejazdów autobusami KM uruchamianymi na odcinku stacja Modlin - Lotnisko Modlin.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Od 1 lipca obywatele Ukrainy będą jednak korzystać z normalnej taryfy przewoźnika. – Od 1 lipca 2022r., przejazdy dla wszystkich obywateli tego kraju będą odpłatne i odbywać się będą na ogólnych zasadach tj. zgodnie z postanowieniem Taryfy przewozowej KM oraz Regulaminu odprawy oraz przewozu osób, rzeczy i zwierząt przez Koleje Mazowieckie – poinformował przewoźnik.

Powraca Bilet Turysty
Bilet Turysty to sezonowa oferta Kolei Mazowieckich, z której można skorzystać przez całe wakacje. W ciągu trzech, dowolnie wybranych dni z 10, można odbyć nieograniczoną liczbę przejazdów pociągami KM. To dobra okazja, by poznać ciekawe zakątki na Mazowszu,

Bilet Turysty jest biletem sieciowym imiennym. Na jego podstawie, w ciągu trzech dowolnie wybranych dni, można odbyć nieograniczoną liczbę przejazdów pociągami KM, z wyjątkiem pociągu „Słoneczny” i „Słoneczny – BIS”. Bilet jest ważny 10 dni, licząc od daty wydania lub daty wskazanej przez podróżnego. Do biletu wydawany jest karnet, na którym należy dokonać legalizacji rozpoczęcia podróży każdego
z trzech dni ważności biletu.

Bilet Turysty kosztuje 75 zł i jest to cena zryczałtowana, od której nie stosuje się ulg. Można go kupić w kasach i biletomatach.

Oferta „Bilet Turysty” dotyczy obszaru ograniczonego stacjami: Skierniewice, Kutno, Sierpc, Działdowo, Ostrołęka, Szulborze Wielkie, Czeremcha, Łuków, Dęblin, Skarżysko Kamienna
i Drzewica. Można z niej skorzystać także podczas przejazdu autobusami lotniskowymi KM, na trasie PKP Modlin – Port Lotniczy Warszawa – Modlin.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz

Wreszcie

Che
30-06-2022 00:14

jak to? dlaczego? to bardzo dziwne!

płacić za usługi? dlaczego?

więcej socjalu, utrzymujmy Ukrów, przecież jak stawiają nam domy, łatają nam zęby, mamy to za pół darmo, i tyle pięknej histori razem.

rząd przecież ma pieniądze, nie z podatków przecieć. poprostu ma.
nie podnosi ich i nie wprowadza nowych;
to przecież nie jest naszym kosztem.

czarnoCzerwony
30-06-2022 11:34

Baran

Ferdek
30-06-2022 14:18
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2022 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.