24 03 2020

KM: Kolejne tygodnie ze zmienionym rozkładem

24.03.2020, godz.: 07:15
KM: Kolejne tygodnie ze zmienionym rozkładem
Fot. Piotr Antos

Koleje Mazowieckie poinformowały, że specjalny rozkład jazdy wprowadzony 18 marca będzie obowiązywał dłużej niż pierwotnie podawano – nie do 25 marca, a do 10 kwietnia.

Jakie to zmiany? Wprowadzony 18 marca rozkład jazdy jest zbliżony do obowiązującego w soboty, niedziele i święta. Pozostało jednak większość pociągów przyspieszonych, tak by umożliwić podróż do pracy i powrót do domu.

Ponadto wiele kas biletowych pozostanie zamkniętych. – W związku z tym zachęcamy do zakupu biletów za pośrednictwem kanałów bezgotówkowych, np. za pośrednictwem telefonu komórkowego czy przez internet – informują Koleje Mazowieckie.

– Do odwołania zostaje wprowadzone ograniczenie funkcjonowania Punktu Rzeczy Znalezionych – przedmioty znalezione trafią do Punktu, jednak ich wydawanie zostaje czasowo zawieszone. Ze względu na wyznaczenie tzw. stref 0 w pociągach prosimy Podróżnych o niekierowanie się na początek i na koniec składów – ze względów bezpieczeństwa zostały one wyłączone z użytku Podróżnych – dodał przewoźnik.

Koleje Mazowieckie przypominają także o możliwości zwrotu biletów. Więcej tutaj.

Dodaj Komentarz

Jedna odpowiedź do “KM: Kolejne tygodnie ze zmienionym rozkładem”

  1. I co z tego, że wprowadzono zakaz jesli sam Kierownik pociagu go łamie. Dzisiejszy przykład pociag relacji Mrozy – Warszawa Zachodnia godz. 4.48 start z Mińska Mazowieckiego. Wsiadam jak większość podrożnych i pilnuje przestrzegania obostrzeń ale Kierownik pociagu i jego ekipa znacznych znajomych lub mniej znajomych ma w nosie przestrzegania zasad, wiec jest ich tam nawet więcej niż 5. Większości osób bedacych w przedziale nie interesuje to, że odpowiedzialny człowiek za transport ma dosłownie wywalone na podjete kroki, oswiadcza na głos iz nie będzie ich przestrzegał bo są głupie beznadziejne itp. , krzyczą lub też przekrzykuja sie pomiedzy sobą na tym końcu składu co przeszkadza innym bedacym po środku, jeden na drugiego podrużnego patrzy ale każdy boi się odezwać. Taka podróż do pracy jest bardzo meczaca i stresujaca a miało być lepiej. Kierowniku pociagu nie chcesz dbać o siebie to nie ale proszę pomyśl że są inni zadbaj o nich.
    I tak po wyjściu z pociagu mam wstręt do ludzi i ich bezmyślności, głupoty do potęgi n.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi
blog
Współpracownik
Wieści z szopy - czyli co z tą koleją.
blog
Współpracownik
Piłka w grze - wieści z lokalnych boisk.
blog
Współpracownik
Śledź Nas - W podróży dookoła świata