reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

15

08 2018

Kioski telemedyczne w grodziskim szpitalu i w Żabiej Woli


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

1 - Grodzisk News


Szpital Zachodni im. św. Jana Pawła II w Grodzisku Mazowieckim wdraża innowacyjny system e-usług. Jedną z nich jest instalacja kiosku telemedycznego w Ośrodku Zdrowia w Żabiej Woli.


REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Celem projektu realizowanego przez szpital jest ułatwienie pacjentowi dostępu do usług medycznych oferowanych przez szpital oraz placówki partnerskie. Program obejmuje m.in. Platformę Telemedyczną Mediguard, która pozwala na wykonanie specjalistycznych badań u pacjenta i wysłanie ich wyników automatycznie do szpitala, gdzie zostaną poddane ocenie przez specjalistę. Ponadto w ramach projektu zakupiono przenośne urządzenia EKG pozwalających na monitorowanie pacjentów po zabiegach kardiologicznych w warunkach domowych i uzyskanie opinii lekarza w ciągu kilku minut od badania.

Jednak to nie wszystko. W szpitalu oraz m.in. w Ośrodku Zdrowia w Żabiej Woli przy ul. Warszawskiej 24 dostępne zainstalowano kioski telemedyczne. Są to urządzenia wilekości budki telefonicznej wyposażony w ekran dotykowy i medyczne urządzenia pomiarowe. Żeby wykonać badanie należy usiąść, podać numer konta pacjenta i hasło, a następnie wykonać pożądane badanie. Wyniki będą dostępne dla lekarzy, co jest istotne przy konieczności skierowania do dalszego badania specjalistycznego.

W kiosku telemedycznym można wykonać takie badania jak: pomiar masy ciała, ciśnienia krwi, analiza sygnału EKG (z automatyczną informacją o ewentualnych wykrytych nieprawidłowościach ? badanie pulsoksymetrem, analizującym tętno i natlenienie krwi).

Co ciekawe, wspomniane konto pacjenta pozwoli również na dostęp do wyników badań poprzez aplikację mobilną, instalowaną na smartfonie lub tablecie.

Projekt realizowany przez Szpital Zachodni jest pierwszym tak kompleksowym rozwiązaniem w Polsce. Zaprojektowany system telemedyczny pozwala na dalszą rozbudowę i wdrażanie kolejnych usług medycznych dostępnych zdalnie z wykorzystaniem telefonu komórkowego.

...

Fot. zabiawola.pl

💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.