TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

05

04 2021

Kilkanaście osób z pozytywnym testem w powiecie


Grodzisk News


foto: PixabayKilkanaście osób z pozytywnym testem w powiecie - Grodzisk News


Ministerstwo Zdrowia podało najnowsze dane z kraju. W powiecie grodziskim minionej doby kilkanaście osób otrzymało pozytywny wynik testu.


reklama Grodzisk mazowiecki

Według danych resortu zdrowia, minionej doby w powiecie grodziskim wykonano 61 testów na obecność wirusa. 15 z nich dało wynik pozytywny, co daje 1,55 zakażenia na 10 tys. mieszkańców. Liczba osób objętych kwarantanną to 1817. A jak wygląda sytuacja w sąsiednich powiatach? Powiat żyrardowski – 3 osoby z pozytywnym testem (0,40 zakażenia na 10 tys. mieszkańców), powiat warszawski zachodni – 23 (1,92), powiat pruszkowski – 34 (2,04), powiat piaseczyński – 20 (1,06).

REKLAMA
reklama Grodzisk mazowiecki

Dane z kraju
Minionej doby w całej Polsce wykonano blisko 40 tys. testów (z tego 584 sztuki zlecono przez POZ). Blisko 10 tys. z nich dało wynik pozytywny z województw: śląskiego (1734), wielkopolskiego (1255), dolnośląskiego (986), małopolskiego (922), mazowieckiego (916), łódzkiego (837), pomorskiego (550), podkarpackiego (495), kujawsko-pomorskiego (376), świętokrzyskiego (376), zachodniopomorskiego (307), lubuskiego (267), lubelskiego (237), opolskiego (237), podlaskiego (127), warmińsko-mazurskiego (127). 153 zakażenia to dane bez wskazania adresu, które zostaną uzupełnione przez inspekcję sanitarną.

Według danych MZ z powodu COVID-19 zmarło 19 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 45 osób.
Dodaj komentarz

Regulamin

akceptuję regulamin komentarzy na GrodziskNews.pl


Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników oraz tych, które nie są ich własnością. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania treści naruszających „netykietę” lub treści niepożądanych.

Za treści i działania niepożądane w portalu GrodziskNews.pl uznaje się:
– pornografię
– wulgarne, ordynarne i chamskie wypowiedzi, również takie, które stanowią zaprzeczenie pojęcia dyskusji na dobrym poziomie oraz obrażają kluby, osoby czy instytucje
– treści o charakterze prowokacyjnym
– wklejanie linków innych stron w oderwaniu od kontekstu dyskusji.
– rażące i celowe łamanie zasad języka polskiego

Informacje i materiały nadsyłane przez czytelników do redakcji portalu GrodziskNews.pl mogą być wykorzystywane według uznania członków zespołu redakcyjnego na potrzeby pracy nad publikacją oraz w samym artykule; chyba że w korespondencji z osobą nadsyłającą zaznaczono inaczej.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

Portal GrodziskNews.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie.Treść komentarza
Podpis📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2021 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.