reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

09

02 2024

Kierowcy z promilami i sądowymi zakazami na ulicach powiatu


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: PolicjaKierowcy z promilami i sądowymi zakazami na ulicach powiatu - Grodzisk News


Policjanci z powiatu grodziskiego w ciągu ostatniego tygodnia zatrzymali pięciu kierowców, którzy albo prowadzili swoje pojazdy będąc pod wpływem alkoholu albo kierowali autem łamiąc sądowy zakaz.


Pierwszy z nich został zatrzymany na terenie Żabiej Woli, gdzie kierujący BMW 18-latek uderzył w zaparkowany samochód. Jak się okazało młody mężczyzna ma ponad dwa promile alkoholu w organizmie i nie ma prawa jazdy.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Funkcjonariusze zostali wezwani do kolizji, do której doszło w Izdebnie Kościelnym. Tam peugeot wjechał w bariery energochłonne. Badanie alkomatem wykazało, że 32-latek miał ponad promil alkoholu w organizmie. Również w stanie nietrzeźwości jechał 23-letni kierowca opla, który został zatrzymany w Milanówku.

Z kolei na ul. Sienkiewicza w Grodzisku citroen zderzył się z autobusem. Kierowca samochodu osobowego wsiadł za kierownicę mimo aktywnego zakazu prowadzenia pojazdów. Za kierownicę nie powinien siadać również sprawdzony podczas kontroli przez grodziskich patrolowców kierowca volkswagena, jadący w nocy ul. Okólną. 23-latek posiadał 2 sądowe zakazy prowadzenia samochodów wydane przez Sądy Rejonowe w Warszawie i Grodzisku Maz.

– Przypominamy, że kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem, za które grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, utrata prawa jazdy i kara finansowa. Każdy nietrzeźwy kierowca ma zatrzymywane prawo jazdy, a jego pojazd może zostać zabezpieczony na płatnym parkingu depozytowym. Zgodnie z art. 244 Kodeksu Karnego osoba, która nie stosuje się do orzeczonego przez sąd zakazu prowadzenia pojazdów, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5 – informują policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Mazowieckim.


ZOBACZ TEŻDodaj komentarz

Regulamin

akceptuję regulamin komentarzy na GrodziskNews.pl


Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników oraz tych, które nie są ich własnością. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania treści naruszających „netykietę” lub treści niepożądanych.

Za treści i działania niepożądane w portalu GrodziskNews.pl uznaje się:
– pornografię
– wulgarne, ordynarne i chamskie wypowiedzi, również takie, które stanowią zaprzeczenie pojęcia dyskusji na dobrym poziomie oraz obrażają kluby, osoby czy instytucje
– treści o charakterze prowokacyjnym
– wklejanie linków innych stron w oderwaniu od kontekstu dyskusji.
– rażące i celowe łamanie zasad języka polskiego

Informacje i materiały nadsyłane przez czytelników do redakcji portalu GrodziskNews.pl mogą być wykorzystywane według uznania członków zespołu redakcyjnego na potrzeby pracy nad publikacją oraz w samym artykule; chyba że w korespondencji z osobą nadsyłającą zaznaczono inaczej.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

Portal GrodziskNews.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie.Treść komentarza
Podpis📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.