reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

09

02 2024

Kierowcy z promilami i sądowymi zakazami na ulicach powiatu


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: PolicjaKierowcy z promilami i sądowymi zakazami na ulicach powiatu - Grodzisk News


Policjanci z powiatu grodziskiego w ciągu ostatniego tygodnia zatrzymali pięciu kierowców, którzy albo prowadzili swoje pojazdy będąc pod wpływem alkoholu albo kierowali autem łamiąc sądowy zakaz.


Pierwszy z nich został zatrzymany na terenie Żabiej Woli, gdzie kierujący BMW 18-latek uderzył w zaparkowany samochód. Jak się okazało młody mężczyzna ma ponad dwa promile alkoholu w organizmie i nie ma prawa jazdy.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Funkcjonariusze zostali wezwani do kolizji, do której doszło w Izdebnie Kościelnym. Tam peugeot wjechał w bariery energochłonne. Badanie alkomatem wykazało, że 32-latek miał ponad promil alkoholu w organizmie. Również w stanie nietrzeźwości jechał 23-letni kierowca opla, który został zatrzymany w Milanówku.

Z kolei na ul. Sienkiewicza w Grodzisku citroen zderzył się z autobusem. Kierowca samochodu osobowego wsiadł za kierownicę mimo aktywnego zakazu prowadzenia pojazdów. Za kierownicę nie powinien siadać również sprawdzony podczas kontroli przez grodziskich patrolowców kierowca volkswagena, jadący w nocy ul. Okólną. 23-latek posiadał 2 sądowe zakazy prowadzenia samochodów wydane przez Sądy Rejonowe w Warszawie i Grodzisku Maz.

– Przypominamy, że kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem, za które grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, utrata prawa jazdy i kara finansowa. Każdy nietrzeźwy kierowca ma zatrzymywane prawo jazdy, a jego pojazd może zostać zabezpieczony na płatnym parkingu depozytowym. Zgodnie z art. 244 Kodeksu Karnego osoba, która nie stosuje się do orzeczonego przez sąd zakazu prowadzenia pojazdów, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5 – informują policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Mazowieckim.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.