reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

21

02 2023

Kierowca zatrzymany w Kłudnie miał narkotyki


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: KPP Grodzisk Maz.Kierowca zatrzymany w Kłudnie miał narkotyki - Grodzisk News


Kilka zarzutów usłyszał 40-latek zatrzymany w miniony w czwartek w Kłudnie Starym po pościgu. Mężczyzna był pijany, miał aktywny zakaz prowadzenia pojazdów, a także miał przy sobie 25 torebek z narkotykami.


Przypomnijmy. Policjanci w miejscowości Regów zdecydowali się zatrzymać do kontroli volkswagena, którym mógł kierować nietrzeźwy kierowca. Mężczyzna nie chciał się zatrzymać do kontroli, a na polecenie zatrzymania się, przyspieszył i wykonywał niebezpieczne manewry. Funkcjonariusze zdecydowali się zatrzymać go siłą, do czego użyli radiowozu. W Kłudnie Starym policjanci uderzyli w tył volkswagena, a ten wjechał do rowu na czym pościg się zakończył. Okazało się, że 40-latek był pijany, miał prawie dwa promile alkoholu w organizmie i aktywny zakaz prowadzenia pojazdów.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

O wydarzeniach z 16 lutego pisaliśmy „na gorąco” tutaj. Wtedy wiadomo było, że mężczyzna zatrzymany po pościgu był pijany i miał aktywny zakaz prowadzenia pojazdów. Dziś policjanci podają nowe fakty. – Dalsze sprawdzanie wykazało również, że ten kierowca był już wcześniej skazany za prowadzenie samochodu w stanie nietrzeźwości i sąd wydał wobec niego zakazy prowadzenia wszelkich pojazdów na  10 lat. Dodatkowo podczas przeszukania funkcjonariusze znaleźli przy nim 25 torebek z amfetaminą – poinformowała asp. sztab. Katarzyna Zych, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Mazowieckim.

40-latek został umieszczony w policyjnej celi. Materiał dowodowy wraz z wnioskiem o zastosowanie środków zapobiegawczych trafiły do Prokuratury Rejonowej w Żyrardowie. Mężczyzna usłyszał sporo zarzutów: kolejnego kierowania autem w stanie nietrzeźwości i podczas obowiązywania zakazu prowadzenia pojazdów; nie zatrzymania się do policyjnej kontroli i kontynuowania jazdy w sposób niebezpieczny, co mogło doprowadzić do katastrofy w ruchu lądowym; a także posiadania znacznej ilości środków odurzających.

Żyrardowska prokuratura zdecydowała o zastosowaniu środków zapobiegawczych w postaci dozoru policji i poręczenia majątkowego.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.