02 03 2020

Kiedy warto zmienić pracę?

02.03.2020, godz.: 13:32
Kiedy warto zmienić pracę?

Wielu ludzi boi się zmieniać pracę. Doceniają to, co mają. Popadają w rutynę i nie wykraczają poza granice swojego komfortu. Jednak istnieje kilka sytuacji, w których warto zmienić obecną pracę. Warto dowiedzieć się, jakie to są sytuacje, by podjąć decyzję o zmianie zatrudnienia w odpowiednim momencie.

W tych sytuacjach, na pewno warto zmienić pracę.

  1. Pracujemy na stanowisku, na którym nie mamy żadnej możliwości rozwoju, a chcemy się rozwijać. Każdy, kto potrzebuje wyzwań, powinien poszukać pracy, w której je dostanie. Stagnacja i brak rozwoju sprzyjają powstawaniu znudzenia i depresji. Jeśli nasze kwalifikacje są wyższe niż te, które potrzebne są na stanowisku aktualnie przez nas zajmowanym, powinniśmy koniecznie, codziennie, regularnie przeglądać portal Pracuj.pl, by znaleźć Oferty pracy spełniające nasze oczekiwania.
  2. Zła atmosfera w pracy. Niekiedy zespół pracowników składa się z plotkarzy, maruderów lub dyktatorów. Wówczas atmosfera w pracy może być niezwykle destrukcyjna. Praca w takim środowisku nie jest przyjemna. Powstaje wiele konfliktów uniemożliwiających pełną koncentrację na powierzonych nam obowiązkach. W takiej sytuacji również koniecznie należy poszukać lepsze oferty pracy.
  3. Nie dogadujemy się z szefem. Bywają sytuacje, w których zarówno pracownik, jak i szef zachowują się dobrze, jednak ich osobowości uniemożliwiają poprawną komunikację. Ten sam pracownik sprawdziłby się idealnie, mając innego szefa, a szef byłby wspaniały dla innego pracownika.
  4. Lokalizacja. Niekiedy każdego dnia tracimy godzinę, dwie, a nawet trzy godziny na dojazdy do pracy. W takiej sytuacji powinniśmy koniecznie rozglądać się za nową pracą. Najlepiej nie rezygnując z aktualnego stanowiska, każdego dnia poświęcić piętnaście minut na poszukanie ofert pracy, którą można wykonywać bliżej naszego miejsca zamieszkania. Tego typu rozwiązanie zapewni nam ciągłość finansową, płynne przejście z jednej firmy, do drugiej i możliwość zaoszczędzenie ogromnej ilości czasu i pieniędzy, które wcześniej poświęcaliśmy na dojazdy.

Jak widać, istnieje kilka powodów, przez które na pewno warto zmienić pracę. Nie wolno dopuszczać, by strach przed zmianami zmuszał nas do codziennego przyjeżdżania do firmy, w której nie chcemy już przebywać. Bez względu na to, jakie mamy powody do tego, by zmienić pracę, powinniśmy regularnie przeglądać portale branżowe w poszukiwaniu lepszych stanowisk lub takich, w których zarobimy więcej pieniędzy.

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi
blog
Współpracownik
Wieści z szopy - czyli co z tą koleją.
blog
Współpracownik
Piłka w grze - wieści z lokalnych boisk.
blog
Współpracownik
Śledź Nas - W podróży dookoła świata