30 09 2020

Kiedy warto wykonać ozonowanie pokoju dziecka?

30.09.2020, godz.: 11:15
Kiedy warto wykonać ozonowanie pokoju dziecka?

Ozonowanie mieszkania jest jednym z najskuteczniejszych sposobów dezynfekcji i dezodoryzacji. Dzięki działaniu ozonu o odpowiednio dużym stężeniu możliwe jest kompleksowe wyeliminowanie zalęgłych w pomieszczeniach chorobotwórczych patogenów i alergenów – pleśni, grzybów, wirusów i bakterii, a także nieprzyjemnych zapachów. Mimo wysokiej skuteczności dezynfekcyjnej niemal od razu po wykonaniu zabiegu ozonowania możliwe jest bezpieczne użytkowanie pomieszczeń. Kiedy warto wykonać ozonowanie pokoju dziecka?

Na czym polega ozonowanie mieszkania?
Ozonowanie mieszkania Warszawa polega na rozpyleniu trójatomowej cząstki tlenu przy użyciu specjalistycznych generatorów ozonu w szczelnie zamkniętych pomieszczeniach. Rozpylony gaz o odpowiednim stężeniu kompleksowo rozchodzi się po całym pomieszczeniu, wypełniając znajdujące się w nim powietrze, wnikając w wykładziny, dywany, zasłony i firanki, w meble, tynki i inne powierzchnie na głębokość paru-parunastu milimetrów.

Rozpylany ozon kompleksowo i wyjątkowo skutecznie sterylizuje wszystkie powierzchnie w ozonowanym pomieszczeniu, eliminując i zabijając wszelkie bakterie, wirusy, roztocza oraz inne chorobotwórcze patogeny i drobnoustroje, pozostawiając pomieszczenie czystym i niemal sterylnym.

Po zabiegu rozpylania ozonu o odpowiednio dobranym stężeniu i czasie emisji gazu pomieszczenie zostaje dokładnie wywietrzone, aby pozbyć się ozonu i wyrównać odpowiedni poziom tlenu.

To właśnie dzięki prostocie zabiegu, jego wyjątkowej efektywności, krótkim czasie trwania, a także bezpieczeństwie użytkowania pomieszczeń po ich uprzednim wywietrzeniu, ozonowanie mieszkania oraz pomieszczeń biurowych i komercyjnych jest obecnie najpopularniejszą i najczęściej stosowaną metodą dezynfekcji.

Koronawirus a ozonowanie mieszkania
Warto zwrócić uwagę na efektywność, jaką zapewnia ozonowanie mieszkania  kontekście obecnie trwającej pandemii koronawirusa. Dzięki ozonowaniu pokoju dziecka, salonu, kuchni oraz pozostałych pomieszczeń mieszkalnych można kompleksowo odkazić dom i wyeliminować do zera ryzyko zarażenia koronawirusem.

Zabieg ozonowania jest rekomendowany zwłaszcza w sytuacjach, w których w mieszkaniu przebywały osoby z potwierdzonym zakażeniem koronawirusem Sars-CoV-2.

Kiedy należy wykonać ozonowanie pokoju dziecka?
Pokój dziecięcy warto poddać zabiegowi ozonowania, aby skutecznie ochronić przebywające w nim dzieci przed patogenami alergicznymi, wirusami, bakteriami, a także grzybami i pleśniami rozwijającymi się na ścianach, podłogach i sufitach.

Zabieg ozonowania powinien być zastosowany w sytuacji, gdy w mieszkaniu panuje bądź panowała  choroba zakaźna, która mogłaby doprowadzić do zakażenia dzieci. Ozonowanie mieszkania, a zwłaszcza pokoju dziecięcego należy wykonać w sytuacji, w której mieszkanie lub pokój przez długi czas stały nieużywane, co spowodowało namnożenie się chorobotwórczych roztoczy oraz innych mikroorganizmów. Ozon skutecznie odstrasza także szkodniki i insekty – karaluchy, mrówki, mole, gryzonie oraz innych nieproszonych gości.

Ozonowanie dziecięcych pomieszczeń warto zastosować również w sytuacji, w której dziecko jest alergikiem. Kompleksowe zneutralizowanie przez stężony gaz alergenów zapewni dziecku ulgę oraz ochroni je przed uciążliwą alergią w okresie pylenia traw, drzew i krzewów. Warto również pamiętać, że ozonowanie mieszkania jest doskonałym sposobem na pozbycie się nieprzyjemnych i uciążliwych zapachów niemożliwych do usunięcia standardowymi sposobami.

Uwaga konkurs!
Zgłoś swoje miejsce pracy do konkursu #BezpieczneBiuro z PSG Polska – wygraj 3 miesiące bezpłatnej dezynfekcji biura oraz 500 złotych na karcie podarunkowej Allegro. Akcja trwa do 10 października 2020 roku. Więcej szczegółów znajdziesz na naszej stronie  https://profesjonalneozonowanie.pl/  w zakładce „Aktualności”. Zapraszamy!

💬︎ 0

Dodaj Komentarz

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.