02 11 2019

Kiedy usuną plakaty wyborcze? Nadal wiszą

02.11.2019, godz.: 18:02
Kiedy usuną plakaty wyborcze? Nadal wiszą

Jak po każdych wyborach, powraca pytanie, do kiedy muszą zniknąć plakaty kampanijne rozwieszone w różnych miejscach miast. Przepisy ściśle tę kwestię regulują.

Ustawodawca ustalił, że plakaty i hasła wyborcze oraz urządzenia ogłoszeniowe ustawione w celu prowadzenia kampanii wyborczej, pełnomocnicy wyborczy komitetów wyborczych obowiązani są usunąć w terminie 30 dni po dniu wyborów (art.71 ust.5 ordynacji wyborczej). Zaniechanie wykonania tego obowiązku stanowi już naruszenie prawa i wiąże się z odpowiedzialnością karną.

Plakaty powinny zniknąć do 13 listopada, a więc jest na to jeszcze tylko półtora tygodnia. Plakaty jeszcze wiszą…

Przypomnijmy: Obowiązek usunięcia plakatów i haseł wyborczych oraz urządzeń ogłoszeniowych ciąży na pełnomocnikach wyborczych. Mogą to być w tym przypadku służby porządkowe poszczególnych gmin lub straż miejska.

💬︎ 0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.