TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

30

12 2021

Kiedy tor łyżwiarsko-wrotkarski w Grodzisku


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

Kiedy tor łyżwiarsko-wrotkarski w Grodzisku - Grodzisk News


Wracamy do tematu budowy stałego toru do jazdy na łyżwach oraz wrotkach w Grodzisku. Kiedy w 2019 roku pytaliśmy włodarzy o tę inwestycję po raz pierwszy, mówili, iż obiekt powstanie jako część centrum aktywizacji, które buduje się przy ul. Sportowej. Czy pamiętają o tej deklaracji?


Jeszcze w 2019 roku burmistrz Grzegorz Benedykciński mówił nam, że budowa porządnego zadaszonego toru łyżwiarsko-wrotkarskiego, to koszt czterech, pięć milionów złotych. Włodarz przewidywał, że obiekt mógłby powstać w 2023 roku.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

W międzyczasie urzędnicy w projekcie budowy centrum sportowego uwzględnili możliwość budowy toru. Centrum aktywizacji z dnia na dzień nabiera kształtów.

Wielkość podstawowej funkcji sportowej ma pozwalać na obsługę około 200 osób trenujących, około 3000 widzów oraz 100 osób w salach edukacyjno-naukowych. Na arenie o powierzchni 2002 mkw. znajdą się pola do gry w siatkówkę, koszykówkę, do piłki ręcznej oraz nożnej. Będzie można ją również podzielić na trzy niezależne pola do gry, z własnym oświetleniem, oddzielone od siebie piłkochwytami. W budynku znajdą się także pomieszczenia techniczne, szatnie, toalety. Będzie też nowy skatepark.

Budowa ma się zakończyć pod koniec wakacji tego roku. – W obiekcie przewidujemy wtedy przygotowanie zadaszonego toru, który w zimie będzie służył łyżwiarzom, a poza sezonem zimowym skorzystają z niego wrotkarze – mówi nam burmistrz Benedykciński.

Wobec takich deklaracji można zakładać, że z toru mieszkańcy będą mogli skorzystać na pewno w 2023, a może jeszcze w 2022 roku.


ZOBACZ TEŻDodaj komentarz

Regulamin

akceptuję regulamin komentarzy na GrodziskNews.pl


Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników oraz tych, które nie są ich własnością. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania treści naruszających „netykietę” lub treści niepożądanych.

Za treści i działania niepożądane w portalu GrodziskNews.pl uznaje się:
– pornografię
– wulgarne, ordynarne i chamskie wypowiedzi, również takie, które stanowią zaprzeczenie pojęcia dyskusji na dobrym poziomie oraz obrażają kluby, osoby czy instytucje
– treści o charakterze prowokacyjnym
– wklejanie linków innych stron w oderwaniu od kontekstu dyskusji.
– rażące i celowe łamanie zasad języka polskiego

Informacje i materiały nadsyłane przez czytelników do redakcji portalu GrodziskNews.pl mogą być wykorzystywane według uznania członków zespołu redakcyjnego na potrzeby pracy nad publikacją oraz w samym artykule; chyba że w korespondencji z osobą nadsyłającą zaznaczono inaczej.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

Portal GrodziskNews.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie.Treść komentarza
Podpis📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2022 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.