TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

30

12 2021

Kiedy tor łyżwiarsko-wrotkarski w Grodzisku


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

Kiedy tor łyżwiarsko-wrotkarski w Grodzisku - Grodzisk News


Wracamy do tematu budowy stałego toru do jazdy na łyżwach oraz wrotkach w Grodzisku. Kiedy w 2019 roku pytaliśmy włodarzy o tę inwestycję po raz pierwszy, mówili, iż obiekt powstanie jako część centrum aktywizacji, które buduje się przy ul. Sportowej. Czy pamiętają o tej deklaracji?


Jeszcze w 2019 roku burmistrz Grzegorz Benedykciński mówił nam, że budowa porządnego zadaszonego toru łyżwiarsko-wrotkarskiego, to koszt czterech, pięć milionów złotych. Włodarz przewidywał, że obiekt mógłby powstać w 2023 roku.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

W międzyczasie urzędnicy w projekcie budowy centrum sportowego uwzględnili możliwość budowy toru. Centrum aktywizacji z dnia na dzień nabiera kształtów.

Wielkość podstawowej funkcji sportowej ma pozwalać na obsługę około 200 osób trenujących, około 3000 widzów oraz 100 osób w salach edukacyjno-naukowych. Na arenie o powierzchni 2002 mkw. znajdą się pola do gry w siatkówkę, koszykówkę, do piłki ręcznej oraz nożnej. Będzie można ją również podzielić na trzy niezależne pola do gry, z własnym oświetleniem, oddzielone od siebie piłkochwytami. W budynku znajdą się także pomieszczenia techniczne, szatnie, toalety. Będzie też nowy skatepark.

Budowa ma się zakończyć pod koniec wakacji tego roku. – W obiekcie przewidujemy wtedy przygotowanie zadaszonego toru, który w zimie będzie służył łyżwiarzom, a poza sezonem zimowym skorzystają z niego wrotkarze – mówi nam burmistrz Benedykciński.

Wobec takich deklaracji można zakładać, że z toru mieszkańcy będą mogli skorzystać na pewno w 2023, a może jeszcze w 2022 roku.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2022 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.