TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

25

04 2022

Kiedy przebudowa dalszej części Okrężnej? Pytamy burmistrza Grodziska


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: GrodziskNewsKiedy przebudowa dalszej części Okrężnej? Pytamy burmistrza Grodziska - Grodzisk News


Po upływie kilku miesięcy sprawdzamy co słychać w sprawie kolejnego etapu przebudowy ul. Okrężnej w Grodzisku. 


Grodziszczanie regularnie dopytują o modernizację dalszego fragmentu ul. Okrężnej w Grodzisku. Gmina ma od dłuższego czasu projekt przebudowy fragmentu ul. Okrężnej od skrzyżowania z ul. Piaskową do torów WKD. Jednak, aby można było ruszyć z robotami drogowymi, najpierw zakład energetyczny musiał zakończyć prace związane z projektowaniem i uzyskaniem pozwolenia na budowę podziemnej linii energetycznej.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

–Długo nie było zgody w tej sprawie, wreszcie udało nam się jednak doprowadzić do porozumienia między koleją a zakładem energetycznym – mówił nam jeszcze w grudniu ubiegłego roku burmistrz Grzegorz Benedykciński.

Okazuje się, że obecnie gmina czeka na rozstrzygnięcie konkursu dotacyjnego, w którym może uzyskać kilka milionów dofinansowania na tę inwestycję. –Gdybyśmy teraz ogłosili przetarg, stracilibyśmy możliwość skorzystania z tych pieniędzy, a jest duże prawdopodobieństwo otrzymania dofinansowania w wysokości nawet 70 procent kosztów inwestycji. Przy obecnej szacunkowej wartości przedsięwzięcie w kwocie około sześciu milionów złotych, możemy dostać nawet cztery miliony dlatego czekamy na wyniki konkursu. Te mają być na przełomie maja i czerwca – wyjaśnia włodarz Grodziska.

Benedykciński podkreślił jednocześnie, że nawet gdyby nie udało się zdobyć pieniędzy w konkursie, przetarg na Okrężną i tak zostanie ogłoszony. – Oczywiście liczymy na te pieniądze i jeżeli otrzymamy dotację, natychmiast ogłosimy przetarg. A jeśli jednak nie znajdziemy się na liście beneficjentów to zrealizujemy inwestycję ze środków własnych – dodaje.

–Zresztą na liście głównych inwestycji drogowych w tym roku jest nie tylko Okrężna, lecz także ulica prosta. Ją również musimy gruntownie przebudować – zaznacza Benedykciński


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz

czekamy juz tylko na zgode marsjan z wenus i juz wszczynamy.

Dramat
25-04-2022 17:20

I zaraz będzie narzekanie że wszystkie ulice remontują i że będą korki.

Nowy
25-04-2022 19:41

Gdybym miał tylko trochę więcej czasu, strona grodzisk500lat z prawdziwym obrażem gminy byłaby pewna. Z dziurawymi drogami, wiejskimi zaniedbanymi nasadzeniami wzdłuż drog, kablami wszelkich instalacji wiszących nad ulicami jak w krajach 3 świata, mikrorondkami z porozjezdzanymi kraweznikami. I tymi quazikulturalnymi inwestycjami które mają chyba naszemu niespełnionemu perkusiście-burnistrzowi zatuszować opadające spodnie jak wstaje aby w końcu przestał je podciągać publicznie.

Kris GG
26-04-2022 00:18

pokaż wszystkie komentarze (11)📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2022 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.