14 12 2015

Kiedy pojedziemy EN95?

14.12.2015, godz.: 13:08
Kiedy pojedziemy EN95?
fot. Piotr Antos

W ostatni piątek do grodziskiej lokomotywowni wrócił skład EN95 Warszawskiej Kolei Dojazdowej. Kiedy znów zacznie wozić pasażerów?

Po ponad półtorarocznej nieobecności pociąg ten ponownie pojawił się w Grodzisku. 11 grudnia można go było zobaczyć jak stał w peronach na przystanku Grodzisk Mazowiecki Radońska podczepiony pod lokomotywę. Pojazd ten został dostosowany zarówno do obecnego napięcia 600V, jak i 3000V, czyli tego, na które niebawem sieć WKD zostanie przełączona. Pasażerów pewnie ucieszy fakt, że został on wyposażony w system łączności bezprzewodowej WiFi.

Kiedy jednak będzie się można nim przejechać? – Na razie nie wiadomo. Obecnie prowadzone są odbiory pojazdu. Jak zakończą się pozytywnie, wtedy jednostka będzie mogła znów wozić pasażerów. Nie możemy obiecać, czy stanie się to przed zbliżającymi się świętami, czy jednak dopiero po Nowym Roku – mówi nam Krzysztof Kulesza, rzecznik prasowy WKD.

PESA zgodnie z umową miała oddać EN95 pod koniec września 2014 r. Opóźnienie wynosi więc grubo ponad rok. WKD prawdopodobnie naliczy kary umowne za znaczne przekroczenie ustalonego terminu. Jednak jej wysokość będzie znana dopiero po oddaniu składu do eksploatacji.

💬︎ 0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.