reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

14

12 2015

Kiedy pojedziemy EN95?


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

Kiedy pojedziemy EN95? - Grodzisk News


W ostatni piątek do grodziskiej lokomotywowni wrócił skład EN95 Warszawskiej Kolei Dojazdowej. Kiedy znów zacznie wozić pasażerów?


REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Po ponad półtorarocznej nieobecności pociąg ten ponownie pojawił się w Grodzisku. 11 grudnia można go było zobaczyć jak stał w peronach na przystanku Grodzisk Mazowiecki Radońska podczepiony pod lokomotywę. Pojazd ten został dostosowany zarówno do obecnego napięcia 600V, jak i 3000V, czyli tego, na które niebawem sieć WKD zostanie przełączona. Pasażerów pewnie ucieszy fakt, że został on wyposażony w system łączności bezprzewodowej WiFi.

Kiedy jednak będzie się można nim przejechać? ? Na razie nie wiadomo. Obecnie prowadzone są odbiory pojazdu. Jak zakończą się pozytywnie, wtedy jednostka będzie mogła znów wozić pasażerów. Nie możemy obiecać, czy stanie się to przed zbliżającymi się świętami, czy jednak dopiero po Nowym Roku ? mówi nam Krzysztof Kulesza, rzecznik prasowy WKD.

PESA zgodnie z umową miała oddać EN95 pod koniec września 2014 r. Opóźnienie wynosi więc grubo ponad rok. WKD prawdopodobnie naliczy kary umowne za znaczne przekroczenie ustalonego terminu. Jednak jej wysokość będzie znana dopiero po oddaniu składu do eksploatacji.

💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2022 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.