reklama Grodzisk Mazowiecki
REKLAMA

Kiedy Pogoń zagra na swoim stadionie?

Grodzisk News

skomentuj podziel się na Facebooku podziel się na WhatsApp

foto: GrodziskNews.plKiedy Pogoń zagra na swoim stadionie? - Grodzisk News


Wokół stadionu Pogoni stanęły wysokie słupy, na których zainstalowano nowe oświetlenie, pozwalające na rozgrywanie meczów po zmroku. To zarazem jeden z wymogów licencyjnych, które należy spełnić, aby klub mógł grać na własnym obiekcie w nowym sezonie Betclic 1. Ligi. Skoro jest oświetlenie – od razu pojawiły się pytania, czy Pogoń zagra u siebie od pierwszej kolejki. Zapytaliśmy o to władze klubu oraz urzędników odpowiedzialnych za modernizację stadionu.


Wymogi zapisane w podręczniku licencyjnym dla drużyn przystępujących do rozgrywek Betclic 1. Ligi w sezonie 2026/2027 są jasno określone i dość rygorystyczne. Posiadanie sztucznego oświetlenia płyty boiska o natężeniu minimum 1 600 luksów to jeden z podstawowych wymogów, które od teraz Pogoń spełnia, ale to nie wszystko...

W ramach tychże wymogów mowa również o trybunie na przynajmniej 2000 miejsc siedzących, w tym 500 pod dachem. Kolejny to podgrzewana murawa, ale i to nie wszystko. Aby klub mógł występować na własnym stadionie, obiekt musi być wyposażony w szatnie z pełnym zapleczem funkcjonalno-sanitarnym; musi posiadać zaplecze techniczne umożliwiające przeprowadzenie transmisji telewizyjnej z meczu, a sektor dla kibiców przyjezdnej drużyny musi stanowić przynajmniej pięć procent całkowitej pojemności stadionu. Do tego dochodzą też m.in. kwestie wydzielenia loży prasowej.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Wszystkie powyższe modyfikacje zawiera projekt przebudowy stadionu Pogoni, ale wciąż czekamy na ogłoszenie przetargu na to duże w swoich rozmiarach zadanie. – Podręcznik licencyjny jasno określa wymogi, które klub musi spełnić, aby stadion został dopuszczony do gry w pierwszej lidze. PZPN może jednak warunkowo wydać zgodę na występy na takim obiekcie, o ile ma gwarancję, że właściwa przebudowa zakończy się w ciągu trzech lat, a umowa na nią została już zawarta i inwestycja może być prowadzona – mówi w rozmowie z nami Jakub Dębiec, prezes Pogoni Grodzisk Mazowiecki. W ramach trybu warunkowego związek może wyrazić zgodę na udostępnienie kibicom trybuny tymczasowej o mniejszej liczbie miejsc, niż wymaga podręcznik. Wówczas byłaby to trybuna od strony al. Mokronoskich. W tym czasie rozbudowywana trybuna zostałaby odgrodzona specjalnym murem – dodaje prezes Dębiec.

Kiedy Pogoń zagra na swoim stadionie? - Grodzisk Newsfoto: GrodziskNews.pl



W kontekście warunkowego dopuszczenia stadionu miejskiego do domowych meczów Pogoni Grodzisk ma w zanadrzu zastępczy projekt rozbudowy obiektu uwzględniający te realia. – Przygotowujemy się do ogłoszenia przetargu, co powinno nastąpić w czerwcu. Ze względu na skalę inwestycji szacowanej kosztorysowo na ponad 20 milionów złotych, będzie to prawdopodobnie trzymiesięczny przetarg unijny. Mamy jednak w zanadrzu pewne rozwiązania w ramach projektu zastępczego: to między innymi specjalne kontenery na pomieszczenia zaplecza technicznego. Jeśli PZPN przychyliłby się do takich odstępstw na czas modernizacji, wówczas można będzie grać na obiekcie w Grodzisku. Na ten moment nie możemy jednak niczego deklarować, bo mamy z piłkarską centralą dobre relacje, ale kieruje się ona swoimi wytycznymi – mówi nam Mariusz Smysło, dyrektor grodziskiego ośrodka sportu i rekreacji, który zarządza stadionem.

Kiedy Pogoń zagra na swoim stadionie? - Grodzisk Newsfoto: GrodziskNews.pl


Prezes Pogoni wypowiada się w podobnym tonie. – Od strony formalnej jako klub przy pełnej współpracy z OSiR-em robimy wszystko, co w naszej mocy, by jak najszybciej zagrać w Grodzisku. Mając na uwadze procedury przetargowe i inne kwestie formalne, jesteśmy przygotowani na plan B i plan C. Jednakże niezmiennie zarówno naszym, jak i miasta priorytetem jest jak najszybszy powrót na Mokronoskich 4 – podsumowuje Jakub Dębiec.

Kiedy Pogoń zagra na swoim stadionie? - Grodzisk Newsfoto: GrodziskNews.pl


Kiedy Pogoń zagra na swoim stadionie? - Grodzisk Newsfoto: GrodziskNews.pl


Kiedy Pogoń zagra na swoim stadionie? - Grodzisk Newsfoto: GrodziskNews.pl


Byłeś świadkiem wypadku lub nietypowego zdarzenia?

Chcesz zwrócić na coś uwagę naszych czytelników?

ZOBACZ TEŻ







Dodaj komentarz

Odpowiadasz na

zanim wybudują to wszystko, to być może Pogoń podzieli los zniacza i spadnie do @ ligi. Może szkoda tych 20 mln. ?
Marek


Regulamin

akceptuję regulamin komentarzy na GrodziskNews.pl


Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników oraz tych, które nie są ich własnością. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania treści naruszających „netykietę” lub treści niepożądanych.

Za treści i działania niepożądane w portalu GrodziskNews.pl uznaje się:
– pornografię
– wulgarne, ordynarne i chamskie wypowiedzi, również takie, które stanowią zaprzeczenie pojęcia dyskusji na dobrym poziomie oraz obrażają kluby, osoby czy instytucje
– treści o charakterze prowokacyjnym
– wklejanie linków innych stron w oderwaniu od kontekstu dyskusji.
– rażące i celowe łamanie zasad języka polskiego

Informacje i materiały nadsyłane przez czytelników do redakcji portalu GrodziskNews.pl mogą być wykorzystywane według uznania członków zespołu redakcyjnego na potrzeby pracy nad publikacją oraz w samym artykule; chyba że w korespondencji z osobą nadsyłającą zaznaczono inaczej.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

Portal GrodziskNews.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie.



Treść komentarza
Podpis




AKTUALNOŚCI

3 mln zł dla Baranowa od CPK

Spółka Centralny Port Komunikacyjny przekazała trzem gminom: Baranów, Teresin i Wiskitki po 3 mln zł na rozwój infrastruktury komunalnej oraz poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego. Wczoraj zostały podpisane umowy na przekazanie dotacji.

Prokuratura ustala przyczyny śmiertelnego pożaru w Milanówku

Grodziska prokuratura nadzoruje postępowanie ws. pożaru, do którego doszło pod koniec maja na ul. Bagnistej w Milanówku. Zginął w nim 74-letni mężczyzna.

Tomasz Kafarski nowym trenerem Pogoni!

Wakat trenerski po Piotrze Stokowcu został szybko obsadzony. Nowym szkoleniowcem Pogoni Grodzisk jest od dziś (10 czerwca) Tomasz Kafarski. Doświadczony trener podpisał z klubem kontrakt do końca sezonu 2026/27, ale z opcją przedłużenia o kolejny rok.

Burmistrz Milanówka z absolutorium i wotum zaufania na kolejny rok

Milanówek jako jeden z pierwszych rozpoczął cały cykl sesji absolutoryjnych w lokalnych samorządach. Radni jednak nie mieli większych wątpliwości w kwestii udzielenia absolutorium i wotum zaufania burmistrzowi Arturowi Niedzińskiemu. Choć nie byli też jednomyślni.

Czas na wielkie otwarcie terenu rekreacyjno-sportowego w Jaktorowie!

Jaktorów jest gotowy na oficjalne otwarcie kompleksu rekreacyjno-sportowego, który kosztem ponad miliona złotych powstał przy ul. Ostatniego Tura. Już w sobotę odbędzie się z tej okazji piknik dla mieszkańców z atrakcjami. Nie zabraknie również oficjalnego przecięcia wstęgi

Karol Noiszewski odchodzi z Pogoni

Karol Noiszewski, obrońca Pogoni Grodzisk oraz jeden z jej filarów odchodzi z klubu. Zawodnik nie przedłużył kontraktu na kolejny sezon, a dziś został przedstawiony jako nowy piłkarz Miedzi Legnica.

Żabia Wola: Szykujemy się do budowy kompleksu sportowego przy szkole w Skułach

Żabiowolska gmina szykuje się do wybudowania nowego kompleksu sportowego przy Szkole im. Marii Kownackiej w Skułach. Trwają prace nad dopięciem dokumentacji projektowo-kosztorysowej, która pozwoli w następnym kroku ogłosić przetarg na budowę obiektu. Samorząd zapowiada jednak, że „do wbicia pierwszej łopaty pozostało niewiele”...

Co kryją dawne mury? Jaktorów ruszył z programem ochrony lokalnych zabytków

Choć nie każdy to wie, Jaktorów kryje wiele wyjątkowych miejsc, które przez lata współtworzyły historię tego regionu. Aby uchronić cenne miejsca i przed zapomnieniem i zniszczeniem, lokalny samorząd wdrożył prace nad stworzeniem oficjalnej Gminnej Ewidencji Zabytków.





NAJPOPULARNIEJSZE



NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE



odwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2026 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.