
Wokół stadionu Pogoni stanęły wysokie słupy, na których zainstalowano nowe oświetlenie, pozwalające na rozgrywanie meczów po zmroku. To zarazem jeden z wymogów licencyjnych, które należy spełnić, aby klub mógł grać na własnym obiekcie w nowym sezonie Betclic 1. Ligi. Skoro jest oświetlenie – od razu pojawiły się pytania, czy Pogoń zagra u siebie od pierwszej kolejki. Zapytaliśmy o to władze klubu oraz urzędników odpowiedzialnych za modernizację stadionu.
Wymogi zapisane w podręczniku licencyjnym dla drużyn przystępujących do rozgrywek Betclic 1. Ligi w sezonie 2026/2027 są jasno określone i dość rygorystyczne. Posiadanie sztucznego oświetlenia płyty boiska o natężeniu minimum 1 600 luksów to jeden z podstawowych wymogów, które od teraz Pogoń spełnia, ale to nie wszystko...
W ramach tychże wymogów mowa również o trybunie na przynajmniej 2000 miejsc siedzących, w tym 500 pod dachem. Kolejny to podgrzewana murawa, ale i to nie wszystko. Aby klub mógł występować na własnym stadionie, obiekt musi być wyposażony w szatnie z pełnym zapleczem funkcjonalno-sanitarnym; musi posiadać zaplecze techniczne umożliwiające przeprowadzenie transmisji telewizyjnej z meczu, a sektor dla kibiców przyjezdnej drużyny musi stanowić przynajmniej pięć procent całkowitej pojemności stadionu. Do tego dochodzą też m.in. kwestie wydzielenia loży prasowej.
Wszystkie powyższe modyfikacje zawiera projekt przebudowy stadionu Pogoni, ale wciąż czekamy na ogłoszenie przetargu na to duże w swoich rozmiarach zadanie. – Podręcznik licencyjny jasno określa wymogi, które klub musi spełnić, aby stadion został dopuszczony do gry w pierwszej lidze. PZPN może jednak warunkowo wydać zgodę na występy na takim obiekcie, o ile ma gwarancję, że właściwa przebudowa zakończy się w ciągu trzech lat, a umowa na nią została już zawarta i inwestycja może być prowadzona – mówi w rozmowie z nami Jakub Dębiec, prezes Pogoni Grodzisk Mazowiecki. – W ramach trybu warunkowego związek może wyrazić zgodę na udostępnienie kibicom trybuny tymczasowej o mniejszej liczbie miejsc, niż wymaga podręcznik. Wówczas byłaby to trybuna od strony al. Mokronoskich. W tym czasie rozbudowywana trybuna zostałaby odgrodzona specjalnym murem – dodaje prezes Dębiec.
foto: GrodziskNews.pl
W kontekście warunkowego dopuszczenia stadionu miejskiego do domowych meczów Pogoni Grodzisk ma w zanadrzu zastępczy projekt rozbudowy obiektu uwzględniający te realia. – Przygotowujemy się do ogłoszenia przetargu, co powinno nastąpić w czerwcu. Ze względu na skalę inwestycji szacowanej kosztorysowo na ponad 20 milionów złotych, będzie to prawdopodobnie trzymiesięczny przetarg unijny. Mamy jednak w zanadrzu pewne rozwiązania w ramach projektu zastępczego: to między innymi specjalne kontenery na pomieszczenia zaplecza technicznego. Jeśli PZPN przychyliłby się do takich odstępstw na czas modernizacji, wówczas można będzie grać na obiekcie w Grodzisku. Na ten moment nie możemy jednak niczego deklarować, bo mamy z piłkarską centralą dobre relacje, ale kieruje się ona swoimi wytycznymi – mówi nam Mariusz Smysło, dyrektor grodziskiego ośrodka sportu i rekreacji, który zarządza stadionem.
foto: GrodziskNews.pl
Prezes Pogoni wypowiada się w podobnym tonie. – Od strony formalnej jako klub przy pełnej współpracy z OSiR-em robimy wszystko, co w naszej mocy, by jak najszybciej zagrać w Grodzisku. Mając na uwadze procedury przetargowe i inne kwestie formalne, jesteśmy przygotowani na plan B i plan C. Jednakże niezmiennie zarówno naszym, jak i miasta priorytetem jest jak najszybszy powrót na Mokronoskich 4 – podsumowuje Jakub Dębiec.
foto: GrodziskNews.pl
foto: GrodziskNews.pl
foto: GrodziskNews.plByłeś świadkiem wypadku lub nietypowego zdarzenia?
Chcesz zwrócić na coś uwagę naszych czytelników?
NAPISZ
i
n
f
o
@
g
r
o
d
z
i
s
k
n
e
w
s
.
p
l
ZADZWOŃ
6
9
1
2
2
2
2
3
0
Spaniały artykuł. Taki onetowy albo jeszcze lepszy :) Całe szczęście tytuł fajny, a z artykułu nic nie wynika. Strata czasu na czytanie, ale kliknodhaczony :(
Redaktor
Spółka Centralny Port Komunikacyjny przekazała trzem gminom: Baranów, Teresin i Wiskitki po 3 mln zł na rozwój infrastruktury komunalnej oraz poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego. Wczoraj zostały podpisane umowy na przekazanie dotacji.
Grodziska prokuratura nadzoruje postępowanie ws. pożaru, do którego doszło pod koniec maja na ul. Bagnistej w Milanówku. Zginął w nim 74-letni mężczyzna.
Wakat trenerski po Piotrze Stokowcu został szybko obsadzony. Nowym szkoleniowcem Pogoni Grodzisk jest od dziś (10 czerwca) Tomasz Kafarski. Doświadczony trener podpisał z klubem kontrakt do końca sezonu 2026/27, ale z opcją przedłużenia o kolejny rok.
Milanówek jako jeden z pierwszych rozpoczął cały cykl sesji absolutoryjnych w lokalnych samorządach. Radni jednak nie mieli większych wątpliwości w kwestii udzielenia absolutorium i wotum zaufania burmistrzowi Arturowi Niedzińskiemu. Choć nie byli też jednomyślni.
Karol Noiszewski, obrońca Pogoni Grodzisk oraz jeden z jej filarów odchodzi z klubu. Zawodnik nie przedłużył kontraktu na kolejny sezon, a dziś został przedstawiony jako nowy piłkarz Miedzi Legnica.
Żabiowolska gmina szykuje się do wybudowania nowego kompleksu sportowego przy Szkole im. Marii Kownackiej w Skułach. Trwają prace nad dopięciem dokumentacji projektowo-kosztorysowej, która pozwoli w następnym kroku ogłosić przetarg na budowę obiektu. Samorząd zapowiada jednak, że „do wbicia pierwszej łopaty pozostało niewiele”...
Choć nie każdy to wie, Jaktorów kryje wiele wyjątkowych miejsc, które przez lata współtworzyły historię tego regionu. Aby uchronić cenne miejsca i przed zapomnieniem i zniszczeniem, lokalny samorząd wdrożył prace nad stworzeniem oficjalnej Gminnej Ewidencji Zabytków.
Grodzisk wybrał ofertę firmy, która zajmie się odnową oblicza popularnego placu zabaw w centrum miasta. Obiekt przy ul. Sienkiewicza zostanie zmodernizowany za ponad 600 tysięcy złotych.
19
21-04-2026
11
29-05-2026
10
13-05-2026
Copyright © 2026 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.