TEMATY NA CZASIE:
koronawirus
CPK
wypadki
policja

21

04 2021

Kiedy grodziskie pergole (wreszcie) się zazielenią?


Grodzisk News


foto: Archiwum/GrodziskNewsKiedy grodziskie pergole (wreszcie) się zazielenią? - Grodzisk News


Pergole znajdujące się od stycznia 2019 roku wzdłuż grodziskiej ul. Sienkiewicza miały się zazielenić, a do dziś pozostają niemal nagie. Coraz częściej w listach do redakcji zwracają na to uwagę nasi czytelnicy. Dlaczego tak się dzieje?


Pergole postawiono nad północnym chodnikiem przy ul. Sienkiewicza między ulicami Kilińskiego i Kościuszki z zamysłem stworzenia efektownego zielonego tunelu tymczasem stały się wręcz przedmiotem pokpiwania ze strony mieszkańców, jakoby drewniane przęsła przypominały szubienice. Grodziscy urzędnicy zapewniali, że pergole wiosną i w lecie się zazielenią, tymczasem w sezonach wiosenno-letnich nie było widać bujnie rozwijającej się roślinności na przęsłach.

REKLAMA
reklama Grodzisk mazowiecki

Czy tej wiosny będzie inaczej? – Będziemy szukać rozwiązania, które odpowie na pytanie, dlaczego winobluszcz w tym miejscu nie rozrasta się tak, jakbyśmy chcieli. Jest to o tyle zaskakujące, że winobluszcz jest bardzo ekspansywną rośliną – mówi nam Urszula Chrzanowska z grodziskiego magistratu.

– Cieszymy się, że mieszkańcy zwracają uwagę na to, jak kształtuje się przestrzeń publiczna wokół nich. Postaramy się, aby tym razem pergole były zielone – dodaje.

💬︎   dodaj komentarz

Zaraz będzie zrobione. Władzę musi Ziemia Grodziska (PSL) utrzymać, bo trupów jeszcze "pełne" szafy a archiwum też jeszcze nie spłonęło.

mariusz
21-04-2021 15:17

Oczywiście że zwracają uwagę Bardzo dużo osób ucieka do Grodzisk właśnie dlatego że jest czysto i zielono.A jeśli chodzi o czystość to przydali by się więcej osób sprzątających Ładna ulica a taki widok na dzień dobry.miasto.Duzo jest do zrobienia no Okrężna przy biedronce pełno śmieci mało koszy na śmieci Okrężna królewska Rembeka..Przy rondzie na Okrężnej stoi pojemnik na ubrania .bałagan wokół nich niesamowity.

Zico76
21-04-2021 16:01

Można pomalować na zielono, jak trawę kiedyś

wuc
21-04-2021 16:01

pokaż wszystkie komentarze (10)📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB
reklama Grodzisk mazowiecki

Copyright © 2014-2021 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.