reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

12

09 2022

Kiedy budowa przedszkola na Okrężnej?


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: PixabayKiedy budowa przedszkola na Okrężnej? - Grodzisk News


Jak bumerang wśród mieszkańców powraca pytanie, co z budową przedszkola przy ul. Okrężnej. Okazuje się, że przyszłość inwestycji jest niepewna.


W założeniu przedszkole na Okrężnej ma pomieścić 250 przedszkolaków i 50 dzieci w wieku żłobkowym Ogłoszenie przetargu na budowę przedszkola przy Okrężnej Chcemy ogłosić w 2022 roku, w zależności jednak od tego, czy możliwe będzie pozyskanie dofinansowania.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Dziś sytuacja jest w tej mierze niepewna. – Na dziś naprawdę nie umiem powiedzieć, jakie są perspektywy ogłoszenia przetargu na budowę przedszkola przy ul. Okrężnej. Sytuacja cenowa na rynku materiałów budowlanych zmienia się bardzo szybko i niestety tendencje są cały czas wzrostowe. Zbliża się kryzys, co do tego nie mam wątpliwości, a to z kolei wymusza na nas uważne planowanie wydatków na kolejne inwestycje – przyznaje w rozmowie z nami Grzegorz Benedykciński, burmistrz Grodziska.

Włodarz podkreśla, że czynnikiem determinującym w dużej mierze inwestycje samorządów będzie dostęp do Funduszy Unijnych. – Cały czas czekamy w nadziei, że Unia odblokuje dla Polski pieniądze z Funduszu Odbudowy, a to dałoby nam możliwość ubiegania się o pieniądze na inwestycje w ramach nowych programów. Na razie jest niepewność – zaznacza Benedykciński.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz

po co tam przedszkole? potrzebujemy nowej hali

antybeny
13-09-2022 07:29

Jakie przedszkole? Hala widowiskowa z obserwatorium astronomicznym to jest priorytet wlodarzy.

Sorki
13-09-2022 09:06

po co nowe przedszkole skoro najbogatsza gmina ( którą przecież stać na super halę) już teraz nie ma pieniędzy na podstawowe środki higieniczne w istniejących przedszkolach i funkjcjonują one tylko dzięki "dobrowolnym" zrzutkom rodziców.
O takich luksusach jak lekcje angielskiego to nasze przedszkolaki mogą pomarzyć.

przedszkolak
13-09-2022 13:13

pokaż wszystkie komentarze (11)📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2022 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.