reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

01

07 2024

Katarzyna Marcinkowska nową wiceburmistrz Grodziska


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: Marcin MasalskiKatarzyna Marcinkowska nową wiceburmistrz Grodziska - Grodzisk News


Poznaliśmy nazwisko drugiego wiceburmistrza Grodziska. Burmistrz Tomasz Krupski powierzył tę funkcję Katarzynie Marcinkowskiej, pełniącej dotychczas obowiązki związane z rozwojem ładu przestrzennego gminy i wdrażaniem rozwiązań szeroko pojętej zielono-niebieskiej infrastruktury.


Przez kilka ostatnich lat Katarzyna Marcinkowska pełniła funkcję naczelniczki wydziału kształtowania przestrzeni publicznych w grodziskiej gminie. Wraz ze zbudowanym przez siebie zespołem urzędników ma duże doświadczenie i skuteczność w pozyskiwaniu funduszy zewnętrznych na inwestycje związane z rozwojem terenów zielonych, m.in. środków norweskich.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

To pod jej kierunkiem kompleksową rewitalizację, z „odbetonowaniem” przestrzeni włącznie, przeszedł grodziski pl. Wolności. Koszt tylko tego przedsięwzięcia wyniósł około 4,5 mln zł, a do kasy spłynęły kolejne miliony, za które zasadzono łąki kwietne zrewitalizowano dwa skwery przy ul. Orzeszkowej, zaaranżowano stołówki dla owadów i ogrody przy szkołach. A działań było więcej.

Zdecydowałem się powierzyć pani Katarzynie Marcinkowskiej funkcję drugiego wiceburmistrza gminy, gdyż jestem przekonany, że wniesie mnóstwo merytorycznej wartości do powierzonych jej zadań. Będą to przede wszystkim działania dotyczące inwestycji, drugi obszar to pozyskiwanie funduszy zewnętrznych, a trzeci to kształtowanie przestrzeni, zgodnie z kierunkiem, który obraliśmy – mówi nam Tomasz Krupski, burmistrz Grodziska.

💬︎   dodaj komentarz

... W I E L K I przekręt ...

obserwator
01-07-2024 19:03

Mieszkańcy widzą jak przestrzeń kształtowana przez ostatnie lata szczegolnie. Co zrobiono z centrum miasta i poza. Na miejscu kamienic pozydowskich wielkie bloki! Co to za kształtowanie przestrzeni. Na czym polega? Jak tak mozna bylo zabudowac miasto. Nie trudno odnieść wrażenie, ze przestrzeń w Grodzisku wykreowali deweloperzy.

Architekt
02-07-2024 01:53

Całkowicie się zgadzamz Archtektem.

Azja
02-07-2024 23:05

pokaż wszystkie komentarze (4)

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.