reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

23

09 2022

Kasa na rozwój milanowskiej Rady Seniorów


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: PixabayKasa na rozwój milanowskiej Rady Seniorów - Grodzisk News


Z budżetu Mazowsza do lokalnych samorządów popłyną kolejne pieniądze w ramach dofinansowań na inwestycje i rozwój w gronie beneficjentów jest m.in. Milanówek.


Tym razem wsparcie trafi na realizację 8 inicjatyw rad senioralnych oraz 6 inwestycji sportowych. Wartość dofinansowania to ponad 1,7 mln zł. Dziś umowy w tej sprawie podpisała członkini zarządu województwa mazowieckiego Elżbieta Lanc. W spotkaniu udział wziął także radny województwa mazowieckiego Piotr Kandyba.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Od maja władze regionu podpisują umowy z lokalnymi samorządowcami na wsparcie w ramach mazowieckich programów wsparcia. Jak zaznacza członkini zarządu województwa mazowieckiego Elżbieta Lanc, w tym roku dzięki pomocy sejmiku województwa zrealizowane zostaną tysiące inwestycji w całym regionie. – A to wszystko dzięki naszym programom wsparcia. Cały czas podpisujemy jeszcze umowy. Dziś kolejne na remonty i budowę bazy sportowej oraz działania na rzecz seniorów. Są to inwestycje, które przede wszystkim będą służyć mieszkańcom regionu. Dlatego cieszy nas fakt, że samorządowcy z coraz większym zaangażowaniem aplikują o środki na takie przedsięwzięcia – dodaje członkini zarządu województwa mazowieckiego Elżbieta Lanc.

Mazowsze dla seniorów to nowy program wsparcia samorządu Mazowsza, w ramach którego każda gmina mogła złożyć jeden wniosek na jeden projekt swojej rady seniorów. To działania wspierające rozwój ich rozwój i inicjatywy, takie jak m.in. organizacja dni seniora czy kampanie promujące zdrowie i aktywność fizyczną osób starszych. W tym roku samorząd Mazowsza dofinansował łącznie 43 projekty o wartości 778 tys. zł. Dziś w tej sprawie podpisane zostały ostanie umowy na realizację 8 przedsięwzięć.

Jest wśród nich także milanowski projekt dotyczący rozwoju oferty zajęć w celu budowy kompetencji członków Rady Seniorów. Milanówek dostanie na ten cel osiem tysięcy złotych.

💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2022 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.