reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

22

11 2021

Kasa na rozwój czytelnictwa dla miasta ogrodu


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

Kasa na rozwój czytelnictwa dla miasta ogrodu - Grodzisk News


Dziesiątki nowości wydawniczych trafi do publicznych przedszkoli w gminie Brwinów. Ten wartościowy zakup stanie się możliwy dzięki dotacji w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0.


Dofinansowanie w wysokości 6 tys. zł z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Ministerstwa Edukacji i Nauki zostanie przeznaczone w najbliższym czasie na zakup nowych książek dla dwóch gminnych placówek przedszkolnych – Przedszkola nr 3 w Brwinowie oraz Przedszkola w Żółwinie. Wnioski o kolejne dotacje na ten cel z przeznaczeniem dla pozostałych przedszkoli oraz szkół zostaną złożone przez gminę niebawem.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Mnóstwo nowych pozycji wydawniczych, zarówno tych w formie tradycyjnej – drukowanej - jak i w wersji elektronicznej w formacie audio i obrazkowym zasili przedszkolne księgozbiory umożliwiając dzieciom bliższe poznanie bogactwa świata książek.

Powszechnie wiadomo, że czytanie pozytywnie wpływa na rozwój dziecka, a wiek przedszkolny to najlepszy czas, w którym warto budzić w człowieku zainteresowania czytelnicze. Codzienne głośne czytanie dzieciom kształtuje w nich nawyk czytania już na całe życie. A wczesna nauka czytania niesie ze sobą wiele pozytywnych korzyści. Samo czytanie ma zdecydowanie walor edukacyjny, rozwija także wyobraźnię, pobudza kreatywność oraz zbliża ludzi, zwłaszcza gdy odbywa się w grupie - np. przedszkolnej. Już w przedszkolu zaczynamy uczyć dzieci czytać i dzięki odpowiednio dobranym, atrakcyjnym książkom czy audiobookom, możemy sprawić, żeby nasze przedszkolaki polubiły czytanie. Dzięki temu mogą one w przyszłości chętniej sięgać po książki, co będzie miało znaczenie w ich dalszej edukacji szkolnej oraz uczestnictwie w kulturze.

Dotacja w wysokości 6 tys. zł na zakup nowości wydawniczych dla przedszkoli została przyznana gminie Brwinów w ramach Priorytetu 3 Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 uchwalonego na lata 2021-2025 realizowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego we współpracy z Ministerstwem Edukacji i Nauki.


ZOBACZ TEŻDodaj komentarz

Regulamin

akceptuję regulamin komentarzy na GrodziskNews.pl


Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników oraz tych, które nie są ich własnością. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania treści naruszających „netykietę” lub treści niepożądanych.

Za treści i działania niepożądane w portalu GrodziskNews.pl uznaje się:
– pornografię
– wulgarne, ordynarne i chamskie wypowiedzi, również takie, które stanowią zaprzeczenie pojęcia dyskusji na dobrym poziomie oraz obrażają kluby, osoby czy instytucje
– treści o charakterze prowokacyjnym
– wklejanie linków innych stron w oderwaniu od kontekstu dyskusji.
– rażące i celowe łamanie zasad języka polskiego

Informacje i materiały nadsyłane przez czytelników do redakcji portalu GrodziskNews.pl mogą być wykorzystywane według uznania członków zespołu redakcyjnego na potrzeby pracy nad publikacją oraz w samym artykule; chyba że w korespondencji z osobą nadsyłającą zaznaczono inaczej.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

Portal GrodziskNews.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie.Treść komentarza
Podpis📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2022 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.