TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
grille gazowe

08

05 2023

Kasa dla naszych gmin na czyste powietrze


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: PixabayKasa dla naszych gmin na czyste powietrze - Grodzisk News


Ponad 10,3 mln zł wsparcia otrzyma aż 141 projektów mazowieckich miast i gmin. Wśród nich znalazło się 21 projektów z regionu warszawskiego zachodniego. W gronie tym jest pięć gmin z naszego powiatu.


W tym roku wpłynęły do nas aż 272 wnioski. Niestety nie wszystkie pozytywnie przeszły ocenę merytoryczną, jednak ta liczba świadczy o coraz większym zaangażowaniu miast i gmin. Po weryfikacji i ocenie merytorycznej zdecydowaliśmy o dofinansowaniu 141 projektów, na które przeznaczyliśmy ponad 10,3 mln zł – podkreśla Janina Ewa Orzełowska, członkini zarządu województwa.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Wśród 141 dofinasowanych w tym roku projektów 21 będzie realizowanych na terenie subregionu warszawskiego zachodniego. – Działamy konsekwentnie i kompleksowo w interesie i dla dobra wszystkich Mazowszan – zaznacza radny Bartosz Wiśniakowski, wiceprzewodniczący sejmikowej Komisji Ochrony Środowiska. – Przyjmujemy prawo miejscowe, czyli uchwałę antysmogową i Program Ochrony Powietrza, nakładając na mieszkańców konkretne obowiązki i reguły postępowania. A w ślad za tym przygotowujemy i realizujemy programy wsparcia, z których dofinansowujemy inwestycje i przedsięwzięcia pomagające samorządom gmin i powiatów te nowe wymagania prawne i organizacyjne wprowadzić w życie. Na tym polega komplementarność działań samorządu Mazowsza – dodaje.

Dofinansowania na „Czyste powietrze” otrzymało pięć gmin z naszego powiatu. I tak Grodzisk dostanie prawie 155 tys zł na zakup sensorów do badań jakości powietrza. Ponad 20 tysięcy trafi do Podkowy Leśnej na kontrole przestrzegania przepisów uchwały antysmogowe. Baranów dostanie prawie 50 tys. zł na opracowanie audytów energetycznych dla dziewięciu budynków.

Żabia Wola otrzyma ponad 34 tysiące na doposażenie specjalistycznego drona do kontroli dymu w gminie, zaś 43,5 ys. zł trafi do Jaktorowa na ziększenie potencjału inwestycyjnego dzięki opracowaniu odpowiednie dokumentacji i projektów.
Dodaj komentarz

Regulamin

akceptuję regulamin komentarzy na GrodziskNews.pl


Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników oraz tych, które nie są ich własnością. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania treści naruszających „netykietę” lub treści niepożądanych.

Za treści i działania niepożądane w portalu GrodziskNews.pl uznaje się:
– pornografię
– wulgarne, ordynarne i chamskie wypowiedzi, również takie, które stanowią zaprzeczenie pojęcia dyskusji na dobrym poziomie oraz obrażają kluby, osoby czy instytucje
– treści o charakterze prowokacyjnym
– wklejanie linków innych stron w oderwaniu od kontekstu dyskusji.
– rażące i celowe łamanie zasad języka polskiego

Informacje i materiały nadsyłane przez czytelników do redakcji portalu GrodziskNews.pl mogą być wykorzystywane według uznania członków zespołu redakcyjnego na potrzeby pracy nad publikacją oraz w samym artykule; chyba że w korespondencji z osobą nadsyłającą zaznaczono inaczej.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

Portal GrodziskNews.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie.Treść komentarza
Podpis📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.