reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

08

05 2023

Kasa dla naszych gmin na czyste powietrze


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

1 - Grodzisk News


Ponad 10,3 mln zł wsparcia otrzyma aż 141 projektów mazowieckich miast i gmin. Wśród nich znalazło się 21 projektów z regionu warszawskiego zachodniego. W gronie tym jest pięć gmin z naszego powiatu.


W tym roku wpłynęły do nas aż 272 wnioski. Niestety nie wszystkie pozytywnie przeszły ocenę merytoryczną, jednak ta liczba świadczy o coraz większym zaangażowaniu miast i gmin. Po weryfikacji i ocenie merytorycznej zdecydowaliśmy o dofinansowaniu 141 projektów, na które przeznaczyliśmy ponad 10,3 mln zł – podkreśla Janina Ewa Orzełowska, członkini zarządu województwa.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Wśród 141 dofinasowanych w tym roku projektów 21 będzie realizowanych na terenie subregionu warszawskiego zachodniego. – Działamy konsekwentnie i kompleksowo w interesie i dla dobra wszystkich Mazowszan – zaznacza radny Bartosz Wiśniakowski, wiceprzewodniczący sejmikowej Komisji Ochrony Środowiska. – Przyjmujemy prawo miejscowe, czyli uchwałę antysmogową i Program Ochrony Powietrza, nakładając na mieszkańców konkretne obowiązki i reguły postępowania. A w ślad za tym przygotowujemy i realizujemy programy wsparcia, z których dofinansowujemy inwestycje i przedsięwzięcia pomagające samorządom gmin i powiatów te nowe wymagania prawne i organizacyjne wprowadzić w życie. Na tym polega komplementarność działań samorządu Mazowsza – dodaje.

Dofinansowania na „Czyste powietrze” otrzymało pięć gmin z naszego powiatu. I tak Grodzisk dostanie prawie 155 tys zł na zakup sensorów do badań jakości powietrza. Ponad 20 tysięcy trafi do Podkowy Leśnej na kontrole przestrzegania przepisów uchwały antysmogowe. Baranów dostanie prawie 50 tys. zł na opracowanie audytów energetycznych dla dziewięciu budynków.

Żabia Wola otrzyma ponad 34 tysiące na doposażenie specjalistycznego drona do kontroli dymu w gminie, zaś 43,5 ys. zł trafi do Jaktorowa na ziększenie potencjału inwestycyjnego dzięki opracowaniu odpowiednie dokumentacji i projektów.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.