reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

23

01 2023

Kasa dla mieszkańców na pozbycie się azbestu


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

Kasa dla mieszkańców na pozbycie się azbestu - Grodzisk News


Samorządy i mieszkańcy poszczególnych gmin w regionie sukcesywnie pozbywają się materiałów zawierających azbest. W Brwinowie rusza nabór wniosków dotacyjnych na utylizację eternitowych płyt z dachów i fasad budynków. Mieszkańcy już mogą się o nie ubiegać.


Maksymalna kwota dotacji przyznawana przez gminę Brwinów na usuwanie azbestu może wynosić 95% udokumentowanych fakturami wydatków, lecz nie więcej niż 5 tys. zł w jednym roku. Jak wylicza brwinowski magistrat od 2015 roku w gminie usunięto 485 ton wyrobów zawierających azbest oraz udzielono na ten cel 585 627,05 zł dotacji. Tylko w ubiegłym roku udało się unieszkodliwić prawie 75 ton tego niebezpiecznego materiału.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

–Nie warto czekać do ostatniej chwili ze złożeniem wniosku, gdyż wnioski rozpatrywane są według kolejności wpływu do urzędu, a pula środków jest ograniczona – przekonują urzędnicy. Termin składania wniosków obowiązuje do końca października lub wyczerpania środków.

Dotacja może być udzielona na pokrycie kosztów związanych z:
- demontażem, wywozem i przekazaniem do unieszkodliwienia zdemontowanych pokryć dachowych i elewacji zawierających azbest z obiektów budowlanych znajdujących się na terenie gminy,
- wywozem i przekazaniem do unieszkodliwienia wcześniej zdemontowanych, ale wciąż składowanych na nieruchomościach na terenie gminy, elementów pokryć dachowych i elewacji zawierających azbest pochodzący z obiektów budowlanych znajdujących się na terenie gminy.

Koszty zakupu i ułożenia nowego pokrycia dachowego, wykonania dokumentacji technicznej czy też koszty demontażu, wywozu i przekazania elementów pokryć dachowych i elewacji zawierających azbest poniesionych przez wnioskodawcę przed zawarciem umowy o udzielenie dotacji, właściciele i administratorzy budynków muszą sfinansować ze środków własnych.

Szczegółowych informacji na temat dofinansowania udziela Referat Ochrony Środowiska i Rolnictwa, tel. 22 738 25 94.


ZOBACZ TEŻDodaj komentarz

Regulamin

akceptuję regulamin komentarzy na GrodziskNews.pl


Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników oraz tych, które nie są ich własnością. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania treści naruszających „netykietę” lub treści niepożądanych.

Za treści i działania niepożądane w portalu GrodziskNews.pl uznaje się:
– pornografię
– wulgarne, ordynarne i chamskie wypowiedzi, również takie, które stanowią zaprzeczenie pojęcia dyskusji na dobrym poziomie oraz obrażają kluby, osoby czy instytucje
– treści o charakterze prowokacyjnym
– wklejanie linków innych stron w oderwaniu od kontekstu dyskusji.
– rażące i celowe łamanie zasad języka polskiego

Informacje i materiały nadsyłane przez czytelników do redakcji portalu GrodziskNews.pl mogą być wykorzystywane według uznania członków zespołu redakcyjnego na potrzeby pracy nad publikacją oraz w samym artykule; chyba że w korespondencji z osobą nadsyłającą zaznaczono inaczej.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

Portal GrodziskNews.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie.Treść komentarza
Podpis📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2023 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.