reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

23

01 2023

Kasa dla mieszkańców na pozbycie się azbestu


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

Kasa dla mieszkańców na pozbycie się azbestu - Grodzisk News


Samorządy i mieszkańcy poszczególnych gmin w regionie sukcesywnie pozbywają się materiałów zawierających azbest. W Brwinowie rusza nabór wniosków dotacyjnych na utylizację eternitowych płyt z dachów i fasad budynków. Mieszkańcy już mogą się o nie ubiegać.


Maksymalna kwota dotacji przyznawana przez gminę Brwinów na usuwanie azbestu może wynosić 95% udokumentowanych fakturami wydatków, lecz nie więcej niż 5 tys. zł w jednym roku. Jak wylicza brwinowski magistrat od 2015 roku w gminie usunięto 485 ton wyrobów zawierających azbest oraz udzielono na ten cel 585 627,05 zł dotacji. Tylko w ubiegłym roku udało się unieszkodliwić prawie 75 ton tego niebezpiecznego materiału.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

–Nie warto czekać do ostatniej chwili ze złożeniem wniosku, gdyż wnioski rozpatrywane są według kolejności wpływu do urzędu, a pula środków jest ograniczona – przekonują urzędnicy. Termin składania wniosków obowiązuje do końca października lub wyczerpania środków.

Dotacja może być udzielona na pokrycie kosztów związanych z:
- demontażem, wywozem i przekazaniem do unieszkodliwienia zdemontowanych pokryć dachowych i elewacji zawierających azbest z obiektów budowlanych znajdujących się na terenie gminy,
- wywozem i przekazaniem do unieszkodliwienia wcześniej zdemontowanych, ale wciąż składowanych na nieruchomościach na terenie gminy, elementów pokryć dachowych i elewacji zawierających azbest pochodzący z obiektów budowlanych znajdujących się na terenie gminy.

Koszty zakupu i ułożenia nowego pokrycia dachowego, wykonania dokumentacji technicznej czy też koszty demontażu, wywozu i przekazania elementów pokryć dachowych i elewacji zawierających azbest poniesionych przez wnioskodawcę przed zawarciem umowy o udzielenie dotacji, właściciele i administratorzy budynków muszą sfinansować ze środków własnych.

Szczegółowych informacji na temat dofinansowania udziela Referat Ochrony Środowiska i Rolnictwa, tel. 22 738 25 94.

💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.