05

06 2017

Pogoń rozstrzelała rywali

Pogoń rozstrzelała rywali - Grodzisk News

Pogoń zdeklasowała w niedzielę drużynę Czarnych Węgrów wygrywając u siebie aż 9:0! Gole strzelało siedmiu graczy.

Choć wynik iście hokejowy, to trzeba powiedzieć, że jest najmniejszym wymiarem kary dla gości z Węgrowa. Pogoń sytuacji miała tyle, że bramek mogła zdobyć jeszcze co najmniej drugie tyle.

Mecz dobrze się jeszcze nie rozpoczął, a już prowadziliśmy 1:0. Na listę strzelców wpisał się Damian Jaroń. W 6. minucie było 2:0 za sprawą Macieja Wilanowskiego. Gol zdobyty przez ?Wilana? był setną bramką zdobytą przez nasz zespół w tym sezonie. W 36. minucie kolejny gol dla Pogoni. Tym razem trafił Kamil Kamiński. Minutę później było już 4:0. Strzelcem Michał Strzałkowski. Pogoni nie było dość goli. Ledwo goście rozpoczęli by po chwili przegrywać już 0:5. Ponownie na listę strzelców wpisał się Kamiński. W 43. minucie strzelanie w pierwszej połowie skończył ten co kanonadę strzelecką rozpoczął, czyli kapitan Pogoni Damian Jaroń! Pomimo wysokiego prowadzenia mogliśmy zdobyć jeszcze kilka bramek lecz strzały Jaronia, Kołaczka, Żółtowskiego nie trafiły do celu. Raz piłka znalazła się w bramce, ale sędzia po strzale Strzałkowskiego dopatrzył się spalonego.

Po zmianie stron nadal oglądaliśmy tylko jeden zespół ? Pogoń Grodzisk. Gospodarze dominowali w sposób absolutny. Goście byli niczym dzieci we mgle, którzy nie do końca zdawali sobie sprawę z tego co się dzieje. W 52. minucie kolejna bramka dla Pogoni. Zdobył ją wprowadzony chwilę wcześniej Łukasz Sierociński. W 65. minucie kolejny wybuch radości na trybunach. Kamil Panufnik strzałem głową podwyższa prowadzenie na 8:0. Dzieła zniszczenia w 70. minucie dopełnił Jakub Kołaczek, który po podaniu Jaronia umieszcza piłkę w siatce gości. Na więcej goli nie pozwolił czas jak i tablica wyników, która przygotowana jest ?tylko? na 9 bramek.

Ten mecz był demonstracją siły Pogoni. Następny mecz w sobotę 10 czerwca o godzinie 17.00 w Ciechanowie z MKS-em.

Pogoń Grodzisk ? Czarni Węgrów 9:0 (6:0)

Bramki: Damian Jaroń x2, Kamil Kamiński x2, Maciek Wilanowski, Łukasz Sierociński, Kamil Panufnik, Michał Strzałkowski, Kuba Kołaczek
Widzów: 250

Skład Pogoni: Balawejder, Krajewski, Czarnecki (45' Panufnik), Małkowski (45' Pietraszek), Żółtowski (50' Sierociński), Kamiński, Enow, Kołaczek, Wilanowski (56' Szymerski), Jaroń, Strzałkowski