26

09 2020

Kadeci Bogorii najlepsi w kraju

Kadeci Bogorii najlepsi w kraju - Grodzisk News

Drużyna kadetów Bogorii Grodzisk Mazowiecki została Drużynowym Mistrzem Polski! W piątek wygrali w finale z ZKS Zielona Góra 3:2.

Na turnieju, który odbywał się w Kraśniku Bogorię reprezentowali: Michał Gawlas, Jacek Mitas, Krzysztof Stąporek i Mikołaj Giereło. W fazie grupowej pokonali 3:1 pokonali AZS AWFIS Gdańsk oraz 3:0 AZS PWFZ Nysa i z pierwszego miejsca awansowali do ćwierćfinału. Tam na nich czekał pojedynek z UKS Gryf Gdów. To spotkanie młodzi tenisiści stołowi z Grodziska pewnie wygrali 3:0 i awansowali do najlepszej czwórki turnieju. W półfinale zmierzyli się z JKTS Jastrzębie-Zdrój. Dwa punkty w tym meczu wywalczył Michał Gawlas, zaś jeden punkt ?dorzuciła? para deblowa Gawlas/Mitas. W meczu o złoto adepci Akademii Bogorii rywalizowali z ZKS Zielona Góra. Mecz był bardzo emocjonujący, po dwóch pojedynkach było 1:1. Kluczowa okazała się gra deblowa, którą para deblowa Mitas/Gawlas wygrała 3:0 w setach. Następnie Gawlas uległ 2:3 Mateuszowi Zalewskiemu i w meczu zrobiło się 2:2. Decydującą grę bardzo pewnie z Liskiem wygrał Jacek Mitas, co dało naszej drużynie złoty medal. Szansę na medale cała czwórka będzie jeszcze miała w turnieju gry indywidualnej oraz deblowej. Jednak to nie wszystko. Świetne wieści docierają również z Krakowa. Srebrny medal Mistrzostw Polski Juniorów osób niepełnosprawnych (do lat 23) wywalczył Marcin Zieliński, który ma dopiero 15 lat, a w zmaganiach pokonał wielu starszych przeciwników. W swojej klasie 9 najpierw wygrał grupę, a potem 3:0 w setach pokonał swojego przeciwnika w półfinale. W grze o złoto uległ 0:3 w setach aktualnie grającemu w pierwszej lidze Igorowi Misztalowi.

Nie ma choćby jednego słowa mówiącego o jaką dyscyplinę chodzi.