TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

18

07 2016

Kablowania po nowemu ciąg dalszy


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

Kablowania po nowemu ciąg dalszy - Grodzisk News


Podkowa Leśna wraz Polską Grupą Energetyczną kontynuują wymianę napowietrznych linii wysokiego napięcia na instalacje o napięciu średnim i niskim. Przy ul. Topolowej stawiają nową stację trafo.


REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Wymiana tej infrastruktury jest efektem tegorocznych uzgodnień pomiędzy podkowiańskim magistratem a Polską Grupą Energetyczną poczynionych jeszcze w 2015 roku. Wówczas PGE zobowiązała się do okablowania miasta po nowemu liniami energetycznymi średniego (15 kV) oraz niskiego napięcia.

Burmistrz już na początku całego przedsięwzięcia twierdził, że takie rozwiązanie będzie znacznie lepiej dopasowane do charakteru miasta ogrodu. Tym bardziej, że zostało ono szczegółowo uzgodnione z konserwatorem zabytków i jest kluczowe dla poprawy bezpieczeństwa mieszkańców, zmniejszenia awaryjności sieci elektroenergetycznej i zminimalizowania wpływu obiektów energetycznych na środowisko.

Wy myśl tych argumentów kablowanie miasta sukcesywnie postępuje. ? Kablowanie miasta jest dużym i ważnym przedsięwzięciem, dlatego cieszę, że wszystko idzie z zgodnie z planem, pomimo niedogodności z tym związanych, takich jak rozkopanie wielu ulic. Na zdjęciu nowa betonowa stacja na ul. Topolowej przygotowywana też pod trejaż roślin ? tak burmistrz Podkowy Artur Tusiński, opisał zdjęcie zamieszczone na swoim oficjalnym profilu na Facebooku.

Jak widać, służby energetyczne działają i jak mówi włodarz wszystko idzie sprawnie. Kończy się kablowanie południowej części miasta ogrodu, elektrycy stawiają stację trafo. Na północy z kolei trwa ?wtapianie? tej infrastruktury w zieloną przestrzeń Podkowy. W kwestii kablowania na przyszły rok pozostaną tylko prace na niedługim odcinku ul. Akacjowej.
Dodaj komentarz

Regulamin

akceptuję regulamin komentarzy na GrodziskNews.pl


Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników oraz tych, które nie są ich własnością. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania treści naruszających „netykietę” lub treści niepożądanych.

Za treści i działania niepożądane w portalu GrodziskNews.pl uznaje się:
– pornografię
– wulgarne, ordynarne i chamskie wypowiedzi, również takie, które stanowią zaprzeczenie pojęcia dyskusji na dobrym poziomie oraz obrażają kluby, osoby czy instytucje
– treści o charakterze prowokacyjnym
– wklejanie linków innych stron w oderwaniu od kontekstu dyskusji.
– rażące i celowe łamanie zasad języka polskiego

Informacje i materiały nadsyłane przez czytelników do redakcji portalu GrodziskNews.pl mogą być wykorzystywane według uznania członków zespołu redakcyjnego na potrzeby pracy nad publikacją oraz w samym artykule; chyba że w korespondencji z osobą nadsyłającą zaznaczono inaczej.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

Portal GrodziskNews.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie.Treść komentarza
Podpis📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2022 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.