TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

18

07 2016

Kablowania po nowemu ciąg dalszy


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

1 - Grodzisk News


Podkowa Leśna wraz Polską Grupą Energetyczną kontynuują wymianę napowietrznych linii wysokiego napięcia na instalacje o napięciu średnim i niskim. Przy ul. Topolowej stawiają nową stację trafo.


REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Wymiana tej infrastruktury jest efektem tegorocznych uzgodnień pomiędzy podkowiańskim magistratem a Polską Grupą Energetyczną poczynionych jeszcze w 2015 roku. Wówczas PGE zobowiązała się do okablowania miasta po nowemu liniami energetycznymi średniego (15 kV) oraz niskiego napięcia.

Burmistrz już na początku całego przedsięwzięcia twierdził, że takie rozwiązanie będzie znacznie lepiej dopasowane do charakteru miasta ogrodu. Tym bardziej, że zostało ono szczegółowo uzgodnione z konserwatorem zabytków i jest kluczowe dla poprawy bezpieczeństwa mieszkańców, zmniejszenia awaryjności sieci elektroenergetycznej i zminimalizowania wpływu obiektów energetycznych na środowisko.

Wy myśl tych argumentów kablowanie miasta sukcesywnie postępuje. ? Kablowanie miasta jest dużym i ważnym przedsięwzięciem, dlatego cieszę, że wszystko idzie z zgodnie z planem, pomimo niedogodności z tym związanych, takich jak rozkopanie wielu ulic. Na zdjęciu nowa betonowa stacja na ul. Topolowej przygotowywana też pod trejaż roślin ? tak burmistrz Podkowy Artur Tusiński, opisał zdjęcie zamieszczone na swoim oficjalnym profilu na Facebooku.

Jak widać, służby energetyczne działają i jak mówi włodarz wszystko idzie sprawnie. Kończy się kablowanie południowej części miasta ogrodu, elektrycy stawiają stację trafo. Na północy z kolei trwa ?wtapianie? tej infrastruktury w zieloną przestrzeń Podkowy. W kwestii kablowania na przyszły rok pozostaną tylko prace na niedługim odcinku ul. Akacjowej.

💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.