reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

30

11 2023

Już w sobotę start grodziskiego lodowiska!


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: PixabayJuż w sobotę start grodziskiego lodowiska! - Grodzisk News


Sympatycy jazdy na łyżwach już w tę sobotę będą mieli okazję sprawdzić lodowisko, które stanie przed halą sportową w Grodzisku. 2 grudnia zainaugurowana zostanie sztucznie mrożona ślizgawka!


Sztuczne lodowisko stanie przy ul. Sportowej, w pobliżu Centrum Aktywizacji i Integracji Społecznej. Tafla zostanie uruchomiona 2 grudnia (w zależności od warunków atmosferycznych) i ma funkcjonować do końca lutego 2024 r. Przeszkodą w starcie obiektu mogłaby być niesprzyjająca pogoda, czyli wyraźnie dodatnia temperatura i deszcz. Na sobotę zapowiadany jest jednak mróz i ewentualne opady śniegu, co oznacza, że tafla zostanie właściwie zmrożona.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Lodowisko będzie mieć wymiary 20 x 40 metrów, zostanie oświetlone, wyposażone w nagłośnienie, miejsce do przechowywania odzieży dla użytkowników. Na terenie ma dostępne będą wypożyczalnia łyżew i miejsce do ich naostrzenia.

Lodowisko ma działać codziennie w godzinach od 8.00 do 22.00. W dni powszednie w godzinach 8.00–15.00 ma być nieodpłatne dla uczniów mieszkających na terenie gminy Grodzisk Mazowiecki oraz uczniów szkół podstawowych, gimnazjów mających siedzibę na terenie gminy.

Kiedy lodowisko może natomiast przestać działać? W przypadku, gdy temperatura przekroczy 10 stopni Celsjusza przez co najmniej dwie godziny, prędkość wiatru będzie wyższa niż 2 m/s przy temperaturze wyższej niż 8 stopni lub gdy lodowisko będzie narażone na nierozproszone przez chmury promienie słoneczne przy temperaturze wyższej niż 8 stopni. Funkcjonowanie lodowiska mogą również zaburzyć opady oraz przerwy w dostawie prądu.

💬︎   dodaj komentarz

Czy na lodowisku będzie można wykupić dla najmłodszych lekcje nauki jazdy na łyżwach?

Kaja
01-12-2023 18:30

Tydzień opóźnienia….

S
04-12-2023 20:37
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.