reklama Grodzisk Mazowiecki
REKLAMA

Już jutro dożynki w Brwinowie. Wystąpi m.in. Cleo

Grodzisk News

skomentuj podziel się na Facebooku podziel się na WhatsApp

foto: ok.brwinow.plJuż jutro dożynki w Brwinowie. Wystąpi m.in. Cleo - Grodzisk News


Niedzielne popołudnie warto będzie spędzić na terenie Pola Dożynkowego w Brwinowie. To właśnie tam odbędą się tegoroczne dożynki, na których atrakcji nie zabraknie. Jedną z nich będzie występ znanej piosenkarki Cleo.


Pierwsze wydarzenie związane z dożynkami już o godz. 11.00. Specjalnie dla najmłodszych mieszkańców przed brwinowskim pałacem odbędzie się koncert "Muzykograj". Po nim przyjdzie czas na część oficjalną. A tę tradycyjnie rozpocznie dziękczynna msza święta, która odbędzie się o godzinie 13.00 w kościele św. Floriana. Tuż po jej zakończeniu uczestnicy podzielą się chlebem, a barwny korowód dożynkowy przejdzie na Pole Dożynkowe w rejonie ulic Piłsudskiego, Przejazd i Dworskiej, gdzie odbędzie się główna część festynu.

Oficjalne otwarcie imprezy zaplanowano na godzinę 14.30. Od tej pory aż do wieczora na gości czekać będą liczne atrakcje. Sołectwa oraz Koła Gospodyń Wiejskich zaprezentują swoje stoiska, a o dobrą zabawę zadbają animatorzy. W programie znalazły się także pokazy Fundacji Wieświejak oraz popis siły strongmana Wojciecha Niteckiego.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Jednym z najciekawszych punktów programu będzie konkurs na najlepszy chleb dożynkowy, mieszkańcy gminy będą mogli zaprezentować swoje wypieki. Zmagania o tytuł mistrza domowego pieczywa rozpoczną się o godzinie 15.30. Niezwykłą atrakcją, która z pewnością przyciągnie tłumy, będą loty widokowe balonem na uwięzi. Możliwość podziwiania panoramy Brwinowa z lotu ptaka będzie dostępna w godzinach 16.00–19.00 na tyłach brwinowskiego Pałacu Kultury.

Wieczorną scenę muzyczną rozgrzeją zaś lokalni artyści. O godzinie 17.30 wystąpi zespół Klubu Seniora 60+ „Kwiaty Żółwina”, o 18.00 zaprezentuje się „Chór Pana Moniuszki”, a o 18.30 zagra „No i Dobrze Band”. Finałem wieczoru będzie koncert gwiazdy – CLEO, który rozpocznie się o godzinie 20.00.

Już jutro dożynki w Brwinowie. Wystąpi m.in. Cleo - Grodzisk Newsfoto: ok.brwinow.pl


Już jutro dożynki w Brwinowie. Wystąpi m.in. Cleo - Grodzisk Newsfoto: ok.brwinow.pl


Byłeś świadkiem wypadku lub nietypowego zdarzenia?

Chcesz zwrócić na coś uwagę naszych czytelników?

ZOBACZ TEŻ




💬︎   dodaj komentarz



AKTUALNOŚCI

Budowa kanalizacji w ul. Moniuszki czas start!

Milanówek wybrał wykonawcę i podpisał umowę na budowę kanalizacji sanitarnej w ul. Moniuszki. Dzięki inwestycji do sieci będą mogły przyłączyć się lokalne posesje.

Czas na planszówkowe mocne uderzenie! Przed nami V Festiwal Planszowy Grodzisk

Miłośnicy planszówek z Grodziska i okolica mogą na czerwono zaznaczyć w kalendarzu daty 20 i 21 czerwca. Wówczas bowiem odbędzie się piąta już odsłona Festiwalu Planszowy Grodzisk. Dwudniowy festiwal będzie zarazem zwieńczeniem całego sezonu comiesięcznych spotkań z planszówkami w grodziskiej Mediatece. A na uczestników wydarzenia czekać będzie wiele opcji zdecydowanie wartych rozważenia!

Wyłączenie wody w centrum Grodziska

Mieszkańcy części budynków w centrum Grodziska muszą przygotować się na brak wody w kranach. A nastąpi to w najbliższą środę.

Będzie kompleksowa przebudowa przystanku WKD Warszawa Raków

Warszawska Kolej Dojazdowa sukcesywnie modernizuje swoją infrastrukturę. Niedawno zakończył się duży remont torowiska opiewający na ponad 40 mln zł. Teraz przewoźnik ogłosił przetarg na przygotowanie projektu kompleksowej przebudowy przystanku Warszawa Raków. Choć same prace budowlane są jeszcze melodią przyszłości, to posiadanie dokumentacji projektowej pozwoli wukadce zabrać się i za tę inwestycję.

Dawna siedziba harcerzy zyskuje nowe oblicze i funkcje dla Grodziszczan

Dobiegają końca kompleksowy remont oraz termomodernizacja budynku przy ul. Sowińskiego w Grodzisku. Obiekt przez lata był siedzibą grodziskiego Hufca ZHP, a po modernizacji pełnić będzie szereg funkcji integracyjno-kulturalnych dla mieszkańców.

Poranny pożar samochodu w Zboiskach. Auto spłonęło niemal doszczętnie

Dzisiejszy poranek w Zboiskach rozpoczął się od interwencji służb. O godzinie 7:21 oficer dyżurny otrzymał zgłoszenie o płonącym samochodzie osobowym, który zapalił się na jednej z prywatnych posesji. Ogień niemal doszczętnie strawił nadwozie pojazdu.

Co mówi raport o stanie grodziskiej gminy za 2025 rok?

Grodzisk opublikował jak co roku raport o stanie gminy za 2025 r. Debata na temat poszczególnych aspektów raportu odbędzie się podczas czerwcowej sesji absolutoryjnej, w której wziąć udział mogą mieszkańcy. Tymczasem my już teraz spoglądamy na najważniejsze kwestie ujęte w raporcie.

Wukadka nadal najbardziej punktualna w kraju. Znamy dane za pierwszy kwartał 2026

Warszawska Kolej Dojazdowa nadal może dzierżyć palmę pierwszeństwa, jeśli chodzi o punktualność na torach. Urząd Transportu Kolejowego podał zestawienie za pierwszy kwartał 2026 roku i wynika z niego jasno: wukadka może pochwalić się punktualnością przejazdów na poziomie 99 procent.





NAJPOPULARNIEJSZE



NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE



odwiedź nasz profil na FB
REKLAMA

Copyright © 2026 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.