TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

15

05 2024

Już jutro bezpłatne badania dla mieszkanek Grodziska. Nie obowiązują zapisy!


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: PixabayJuż jutro bezpłatne badania dla mieszkanek Grodziska. Nie obowiązują zapisy! - Grodzisk News


Już w czwartek (16 maja) odbędzie się w Grodzisku szósta już odsłona kampanii społeczno-edukacyjnej „Powiedz jej o tym: W kobiecym interesie”, w jej ramach mieszkanki będą mogły skorzystać z bezpłatnych badań ginekologicznych. Co ważne, organizator poinformował, że jednak można z nich skorzystać z bez wcześniejszych zapisów. Wystarczy przyjść w godzinach od 10.00 do 18.00.


16 maja na placu przed centrum kultury przy ul. Spółdzielczej 9  stanie mobilny gabinet ginekologiczny. Będzie w nim możliwość wykonania szeregu ważnych „kobiecych” badań, m.in. badania piersi, USG ginekologicznego, cytologii płynnej oraz testu na obecność wirusa HPV.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Organizator akcji zmienił jednak filozofię i aby zachęcić, a co ważniejsze przebadać, jak najwięcej kobiet, zniósł wymóg wcześniejszej rejestracji na badania. Można będzie zatem po prostu przyjść i się przebadać. – Badania trwa około 10 minut. Chcemy, aby skorzystało z tej możliwości jak najwięcej mieszkanek. Zapraszamy na badania w Grodzisku od 10 do 18.00 – mówi nam Kamila Księżopolska z zespołu koordynującego akcję badań w Grodzisku.

Akcję bezpłatnych badań w Grodzisku „W kobiecym interesie” w 2019 roku zainicjowała firma Gedeon Richter.  Głównym elementem programu jest mobilny gabinet ginekologiczny, który wyruszył w trasę po Polsce już 8 maja Pojazd przystosowany jest także do potrzeb kobiet z niepełnosprawnościami.

Dlaczego wato się zbadać? – Brak regularnych kontroli ginekologicznych to niepokojące zjawisko, które obserwujemy od lat. Profilaktyka zdrowia intymnego jest kluczowa z punktu widzenia wczesnego wykrywania problemów zdrowotnych i skutecznego leczenia. Interwencja na czas, jest w stanie zapobiec rozwojowi poważnych zmian, włączając te nowotworowe, co może być decydujące dla życia pacjentek lub znacząco poprawić ich codzienne funkcjonowanie – podkreślają lekarze.

💬︎   dodaj komentarz

Ciekawe czy będą mieć odpowiedni zapas wysterylizowanych przyrządów :/

Najlepiej wejść na samym początku.

realistka
15-05-2024 11:21

Sprzęt będzie jednorazowy.

xenna
15-05-2024 12:52

To powinien być przywilej dla każdego/każdej pacjenta a nie sterczec na ulicy w kolejkach. To jest nienormalne. Każdemu stosowne badania stosownie do wieku, genetyki rodzinnej i stanu zdrowia powinny przysługiwać a nie jak słyszę od lekarza? Że to i tamto badanie z krwi na nfz nie przysluguje, mozna sobie zrobic komercyjnie....

Anna
15-05-2024 17:17
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.