W niedzielę w grodziskiej hali naprzeciw siebie staną dwie drużyny, które w tym sezonie wywalczyły miejsce w turnieju finałowym Ligi Mistrzów – Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki podejmie Global Pharmę Orlicz 1924 Suchedniów.
Obie ekipy pokazały w tym sezonie Champions League, że są drużynami z europejskiego topu, ale przed nimi najtrudniejsze możliwe przeszkody do końcowego tryumfu w tych rozgrywkach - Bogoria zmierzy się z Borussią Duesseldorf, zaś Global Pharma zagra z ekipą 1. FC Saarbrücken TT. Dość powiedzieć, że od 2021 do 2024 roku w finałach grały tylko Borussia i FC Saarbrücken, które zdobyły po dwa tytuły.
Jednak do turnieju finałowego LM jeszcze dużo czasu (31 maja – 1 czerwca), a już w tę niedzielę obie drużyny zmierzą się ze sobą w ligowym starciu Grodzisku.
Ekipa z Grodziska będzie chciała przed własną publicznością odnieść zapewne kolejne zwycięstwo, ale nie będzie o nie łatwo. Pokazał to już pierwszy ligowy meczu obu ekip w Suchedniowie – rozgrywany na pełnym dystansie pięciu pojedynków singlowych. Bogoria wygrała ostatecznie 3:2. W tamtym listopadowym starciu musiała jednak „gonić” wynik, gdyż od pierwszego meczu na prowadzeniu byli gospodarze, a grodziszczanie musieli doprowadzić do remisu, a w ostatnim, decydującym starciu także wygrać, co się udało.
Drużyna z Suchedniowa podbudowana z pewnością awansem do półfinałów LM i wyeliminowanie po drodze faworyzowanego Dekorglasu Działdowo, z pewnością znowu postawi twarde warunki naszym tenisistom stołowym. Zapowiada się więc świetne widowisko. Bogoria wystąpi najprawdopodobniej w składzie: Marek Badowski, Panagiotis Gionis i Jin Takuya.
Zespół z Suchedniowa przyjedzie do Grodziska także w bardzo mocnym zestawieniu, które tworzą zawodnicy o międzynarodowym doświadczeniu – Deni Kožul, Robert Floras oraz Park Jeongwoo.
Zachęcamy zatem a spędzić najbliższe niedzielne popołudnie z tenisem stołowym w najlepszym wydaniu. Początek meczu o 16.00, a wstęp wolny. Dla Bogorii będzie to zresztą drugi mecz w tym tygodniu, bo już w środę zagra u siebie z Gwiazdą Bydgoszcz. Początek tego starcia o godz. 18.00 wstęp również wolny.
Byłeś świadkiem wypadku lub nietypowego zdarzenia?
Chcesz zwrócić na coś uwagę naszych czytelników?
NAPISZ
i
n
f
o
@
g
r
o
d
z
i
s
k
n
e
w
s
.
p
l
ZADZWOŃ
7
9
4
5
5
9
3
5
1
Kilka dni temu (11 lipca) ruszyły w Żabiej Woli konsultacje społeczne dotyczące projektu strategii rozwoju gminy na lata 2025-2035. Samorząd chce w ten sposób poznać opinie mieszkańców o kształcie i założeniach tego ważnego dla gminy dokumentu.
Powiatowy Zarząd Dróg w Grodzisku Mazowieckim otworzył oferty na drugi etap przebudowy drogi powiatowej biegnącej przez Zabłotnię i Izdebno Kościelne. Możliwe, że inwestycja będzie znacznie tańsza niż zakładano.
W czasach rosnącej popularności roweru jako środka codziennej komunikacji oraz ciągłym dążeniu do poprawy jakości życia w miejscu pracy, warto pomyśleć o usłudze, która łączy zdrowie, ekologię i komfort, czyli mobilnym serwisie rowerowym. To propozycja skierowana do firm, które chcą zadbać o swoich pracowników i promować wśród nich aktywność fizyczną.
Aż 151 inwestycji w infrastrukturę sportową otrzyma dofinansowanie w ramach programu „Mazowsze dla sportu”. Wśród nich są również te z naszego regionu. Łącznie województwo przekaże beneficjentom 36 mln zł.
Akademia Tenisa Stołowego Bogorii Grodzisk Mazowiecki, ma propozycję dla dzieci i młodzieży na aktywne spędzenie wakacji. W lipcu i sierpniu odbędą się bezpłatne treningi tenisa stołowego pod okiem wykwalifikowanych trenerów.
Mieszkańcy kilku ulic w Międzyborowie jeszcze przez kilka godzin mogą nie mieć dostępu do bieżącej wody. Trwają prace konserwatorskie.
Występy, warsztaty, degustacje, potańcówki, parady – to wszystko czeka nas podczas tegorocznego Festiwalu Kultur Świata w Grodzisku Mazowieckim z udziałem gości z Polski, Brazylii, Francji, Indii, Kostaryki i Tahiti. Będzie się działo. Start już w najbliższy poniedziałek! Dziś rusza też dystrybucja biletów na wielki finał.
Zbliża się dzień, na który kibice Pogoni Grodzisk czekają – jak się zdaje w równej mierze – z zaciekawieniem i niepokojem. W sobotę, 19 lipca nasz zespół rozegra swój pierwszy w historii mecz na poziomie Betclic 1. Ligi. Rywalem grodziskiego beniaminka będzie doświadczona Stal Rzeszów.
17 144
24-06-2025
Copyright © 2014-2025 (84940) - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.