TEMATY NA CZASIE:
koronawirus
CPK
wypadki
policja

21

04 2021

Jutro Dzień Ziemi. Jakie atrakcje w powiecie?


Grodzisk News


foto: PixabayJutro Dzień Ziemi. Jakie atrakcje w powiecie? - Grodzisk News


W najbliższy czwartek będziemy obchodzić Światowy Dzień Ziemi. Z tej okazji niektóre samorządy przygotowały specjalne wydarzenia.


Przypadający na 22 kwietnia Światowy Dzień Ziemi ma na celu promowanie ekologicznych postaw w społeczeństwie. Organizatorzy Dnia Ziemi chcą uświadomić politykom i obywatelom, jak kruchy jest ekosystem planety ludzi. Na obchody składa się zwykle wiele wydarzeń organizowanych przez różnorodne instytucje. Własne imprezy społeczno-kulturalne organizują z tej okazji poszczególne samorządy.

REKLAMA
reklama Grodzisk mazowiecki

Żabia Wola
W ramach tegorocznych obchodów Światowego Dnia Ziemi 22 kwietnia gmina Żabia Wola organizuje zbiórkę zużytych baterii, makulatury oraz puszek aluminiowych. Każdy mieszkaniec, który przyniesie takie odpady w godz. 13.00–18.00 do punktów zlokalizowanych przy szkołach podstawowych w Józefinie, Ojrzanowie i Skułach oraz na parkingu przy Urzędzie Gminy w Żabiej Woli otrzyma sadzonkę ziół lub krzewów. Będą one przyznawane będą w sposób losowy.

Jutro Dzień Ziemi. Jakie atrakcje w powiecie? - Grodzisk Newsfoto: zabiawola.pl


Podkowa Leśna
W Podkowie Leśnej w czwartek 22 kwietnia o godz. 16.00 zorganizują rajd rowerowy ulicami miasta ogrodu. Start w Parku Przyjaźni Polsko-Węgierskiej. Organizatorzy zachęcają również, aby tego dnia zostawić auto i wybrać rower, hulajnogę rolki albo się przespacerować. Ponadto proponują, aby opóźnić włączenia świateł w domach do godz. 21.00. W ramach Dnia Ziemi 24 kwietnia zostanie też zorganizowana akcja Posprzątajmy nasze miasto”. Każdy uczestnik otrzyma upominek.

Jutro Dzień Ziemi. Jakie atrakcje w powiecie? - Grodzisk Newsfoto: podkowalesna.pl


Milanówek
W Milanówku obchody Dnia Ziemi rozpoczną się już o godz. 9.00. Na terenie za budynkiem straży miejskiej ogrodnik miejski będzie rozdawał mieszkańcom Milanówka bezpłatne  sadzonki drzew – grabów i  bzów. Akcja potrwa do wyczerpania zapasów. Natomiast od godz. 10.00 do 16.00 Milanowskie Centrum Kultury przygotowało dla dzieci konkurs „Listy do Ziemi”. – Polega on na napisaniu przez młodych ludzi listów o  tematyce ekologicznej, motywujących do pozytywnych zmian. W  listach dzieci namawiają dorosłych do działań proekologicznych. Napisany list do Ziemi należy przynieść w  tym dniu do zielonej skrzynki przy MCK, w  godzinach 10:00–16:00. Za list przewidziane są nagrody! Wystarczy, że zanim list zostanie wrzucony do skrzynki nadawca zadzwoni do drzwi MCK. Wówczas weźmie udział w  losowaniu… nagrody dla siebie! MCK wraz z  Referatem Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Milanówka przygotowali dla Was ponad 20 budek dla ptaków oraz inne niespodzianki – zachęcają organizatorzy.

Jutro Dzień Ziemi. Jakie atrakcje w powiecie? - Grodzisk Newsfoto: milanowek.pl


ZOBACZ TEŻDodaj komentarz

Regulamin

akceptuję regulamin komentarzy na GrodziskNews.pl


Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników oraz tych, które nie są ich własnością. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania treści naruszających „netykietę” lub treści niepożądanych.

Za treści i działania niepożądane w portalu GrodziskNews.pl uznaje się:
– pornografię
– wulgarne, ordynarne i chamskie wypowiedzi, również takie, które stanowią zaprzeczenie pojęcia dyskusji na dobrym poziomie oraz obrażają kluby, osoby czy instytucje
– treści o charakterze prowokacyjnym
– wklejanie linków innych stron w oderwaniu od kontekstu dyskusji.
– rażące i celowe łamanie zasad języka polskiego

Informacje i materiały nadsyłane przez czytelników do redakcji portalu GrodziskNews.pl mogą być wykorzystywane według uznania członków zespołu redakcyjnego na potrzeby pracy nad publikacją oraz w samym artykule; chyba że w korespondencji z osobą nadsyłającą zaznaczono inaczej.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

Portal GrodziskNews.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie.Treść komentarza
Podpis📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB
reklama Grodzisk mazowiecki

Copyright © 2014-2021 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.