TEMATY NA CZASIE:
koronawirus
CPK
wypadki
policja

21

04 2021

Jutro Dzień Ziemi. Jakie atrakcje w powiecie?


Grodzisk News


foto: PixabayJutro Dzień Ziemi. Jakie atrakcje w powiecie? - Grodzisk News


W najbliższy czwartek będziemy obchodzić Światowy Dzień Ziemi. Z tej okazji niektóre samorządy przygotowały specjalne wydarzenia.


Przypadający na 22 kwietnia Światowy Dzień Ziemi ma na celu promowanie ekologicznych postaw w społeczeństwie. Organizatorzy Dnia Ziemi chcą uświadomić politykom i obywatelom, jak kruchy jest ekosystem planety ludzi. Na obchody składa się zwykle wiele wydarzeń organizowanych przez różnorodne instytucje. Własne imprezy społeczno-kulturalne organizują z tej okazji poszczególne samorządy.

REKLAMA
reklama Grodzisk mazowiecki

Żabia Wola
W ramach tegorocznych obchodów Światowego Dnia Ziemi 22 kwietnia gmina Żabia Wola organizuje zbiórkę zużytych baterii, makulatury oraz puszek aluminiowych. Każdy mieszkaniec, który przyniesie takie odpady w godz. 13.00–18.00 do punktów zlokalizowanych przy szkołach podstawowych w Józefinie, Ojrzanowie i Skułach oraz na parkingu przy Urzędzie Gminy w Żabiej Woli otrzyma sadzonkę ziół lub krzewów. Będą one przyznawane będą w sposób losowy.

Jutro Dzień Ziemi. Jakie atrakcje w powiecie? - Grodzisk Newsfoto: zabiawola.pl


Podkowa Leśna
W Podkowie Leśnej w czwartek 22 kwietnia o godz. 16.00 zorganizują rajd rowerowy ulicami miasta ogrodu. Start w Parku Przyjaźni Polsko-Węgierskiej. Organizatorzy zachęcają również, aby tego dnia zostawić auto i wybrać rower, hulajnogę rolki albo się przespacerować. Ponadto proponują, aby opóźnić włączenia świateł w domach do godz. 21.00. W ramach Dnia Ziemi 24 kwietnia zostanie też zorganizowana akcja Posprzątajmy nasze miasto”. Każdy uczestnik otrzyma upominek.

Jutro Dzień Ziemi. Jakie atrakcje w powiecie? - Grodzisk Newsfoto: podkowalesna.pl


Milanówek
W Milanówku obchody Dnia Ziemi rozpoczną się już o godz. 9.00. Na terenie za budynkiem straży miejskiej ogrodnik miejski będzie rozdawał mieszkańcom Milanówka bezpłatne  sadzonki drzew – grabów i  bzów. Akcja potrwa do wyczerpania zapasów. Natomiast od godz. 10.00 do 16.00 Milanowskie Centrum Kultury przygotowało dla dzieci konkurs „Listy do Ziemi”. – Polega on na napisaniu przez młodych ludzi listów o  tematyce ekologicznej, motywujących do pozytywnych zmian. W  listach dzieci namawiają dorosłych do działań proekologicznych. Napisany list do Ziemi należy przynieść w  tym dniu do zielonej skrzynki przy MCK, w  godzinach 10:00–16:00. Za list przewidziane są nagrody! Wystarczy, że zanim list zostanie wrzucony do skrzynki nadawca zadzwoni do drzwi MCK. Wówczas weźmie udział w  losowaniu… nagrody dla siebie! MCK wraz z  Referatem Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Milanówka przygotowali dla Was ponad 20 budek dla ptaków oraz inne niespodzianki – zachęcają organizatorzy.

Jutro Dzień Ziemi. Jakie atrakcje w powiecie? - Grodzisk Newsfoto: milanowek.pl


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB
reklama Grodzisk mazowiecki

Copyright © 2014-2021 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.