reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

26

03 2023

Jest zarzut prokuratorski dla księdza, który spowodował kolizję pod wpływem alkoholu


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: ms.gov.plJest zarzut prokuratorski dla księdza, który spowodował kolizję pod wpływem alkoholu - Grodzisk News


Wracamy do sprawy zderzenia Żelechowie, którego sprawcą był duchowny pod wpływem alkoholu. Badanie alkomatem wykazało u mężczyzny ponad dwa promile. Wiemy już, że prokuratura postawiła mu zarzut kierowania pojazdem pod wpływem alkoholu. Grozi za to do 2 lat więzienia.


Przypomnijmy. Do kolizji doszło 16 marca przed godz. 21.00 w Żelechowie. – Wpłynęło do nas zgłoszenie o kolizji przy ul. Długiej w Żelechowie. Na miejscu policjanci ustalili, że kierowca seata będący sprawcą kolizji miał ponad dwa promile alkoholu w organizmie – relacjonowała wówczas asp. sztab. Katarzyna Zych, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Mazowieckim.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Rzecznik kurii z kolei zapowiadał w rozmowie z nami, że będzie ona współpracować z wymiarem sprawiedliwości w kwestii wyciągnięcia konsekwencji wobec nietrzeźwego kierowcy zakresie przewidzianym przez prawo.

Pozostawało tylko pytanie, jakie mogą być owe konsekwencje. Żyrardowska prokuratura rejonowa, prowadząca tę sprawę przekazała nam informacje o treści zarzutu, który postawiono duchownemu.

– Podejrzanemu postawiono zarzut popełnienia przestępstwa z art. 178a § 1 kodeksu karnego – dowiadujemy się w piśmie zwrotnym z prokuratury.

Dodajmy zatem że Artykuł 178a kodeksu karnego dotyczy prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego. Natomiast paragraf 1 jeden stanowi, że "kto znajdując się w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego, prowadzi pojazd mechaniczny w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2”.

Jednocześnie prokuratura nie zastosowała wobec podejrzanego innego środka zapobiegawczego.


ZOBACZ TEŻDodaj komentarz

Odpowiadasz na

Podobnie jak ws. Kozidrak, jako okoliczność łagodzącą należy wziąć pod uwagę "niekwestionowany dorobek artystyczny" sprawcy.
Jack L.


Regulamin

akceptuję regulamin komentarzy na GrodziskNews.pl


Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników oraz tych, które nie są ich własnością. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania treści naruszających „netykietę” lub treści niepożądanych.

Za treści i działania niepożądane w portalu GrodziskNews.pl uznaje się:
– pornografię
– wulgarne, ordynarne i chamskie wypowiedzi, również takie, które stanowią zaprzeczenie pojęcia dyskusji na dobrym poziomie oraz obrażają kluby, osoby czy instytucje
– treści o charakterze prowokacyjnym
– wklejanie linków innych stron w oderwaniu od kontekstu dyskusji.
– rażące i celowe łamanie zasad języka polskiego

Informacje i materiały nadsyłane przez czytelników do redakcji portalu GrodziskNews.pl mogą być wykorzystywane według uznania członków zespołu redakcyjnego na potrzeby pracy nad publikacją oraz w samym artykule; chyba że w korespondencji z osobą nadsyłającą zaznaczono inaczej.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

Portal GrodziskNews.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie.Treść komentarza
Podpis📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2023 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.