reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

26

03 2023

Jest zarzut prokuratorski dla księdza, który spowodował kolizję pod wpływem alkoholu


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: ms.gov.plJest zarzut prokuratorski dla księdza, który spowodował kolizję pod wpływem alkoholu - Grodzisk News


Wracamy do sprawy zderzenia Żelechowie, którego sprawcą był duchowny pod wpływem alkoholu. Badanie alkomatem wykazało u mężczyzny ponad dwa promile. Wiemy już, że prokuratura postawiła mu zarzut kierowania pojazdem pod wpływem alkoholu. Grozi za to do 2 lat więzienia.


Przypomnijmy. Do kolizji doszło 16 marca przed godz. 21.00 w Żelechowie. – Wpłynęło do nas zgłoszenie o kolizji przy ul. Długiej w Żelechowie. Na miejscu policjanci ustalili, że kierowca seata będący sprawcą kolizji miał ponad dwa promile alkoholu w organizmie – relacjonowała wówczas asp. sztab. Katarzyna Zych, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Mazowieckim.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Rzecznik kurii z kolei zapowiadał w rozmowie z nami, że będzie ona współpracować z wymiarem sprawiedliwości w kwestii wyciągnięcia konsekwencji wobec nietrzeźwego kierowcy zakresie przewidzianym przez prawo.

Pozostawało tylko pytanie, jakie mogą być owe konsekwencje. Żyrardowska prokuratura rejonowa, prowadząca tę sprawę przekazała nam informacje o treści zarzutu, który postawiono duchownemu.

– Podejrzanemu postawiono zarzut popełnienia przestępstwa z art. 178a § 1 kodeksu karnego – dowiadujemy się w piśmie zwrotnym z prokuratury.

Dodajmy zatem że Artykuł 178a kodeksu karnego dotyczy prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego. Natomiast paragraf 1 jeden stanowi, że "kto znajdując się w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego, prowadzi pojazd mechaniczny w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2”.

Jednocześnie prokuratura nie zastosowała wobec podejrzanego innego środka zapobiegawczego.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz

Podobnie jak ws. Kozidrak, jako okoliczność łagodzącą należy wziąć pod uwagę "niekwestionowany dorobek artystyczny" sprawcy.

Jack L.
26-03-2023 10:42

Absolutnie ,prokuratura powinna to uwzględnić i na pewno to zrobi ;) .... . To się przecież sprawcy " zwyczajnie należy " :)

Peterwas
26-03-2023 16:18

Taka kwalifikacja obejmuje już samo prowadzenie pojazdu w określonych warunkach bez skutków, a przecież wielebny stworzył realne zagrożenie a przy tym uszkodził dwa auta i ogrodzenie przy posesji.. Wypadało by aby prokurator „wstał z kolan” i zastosował stosowny przepis w zbiegu z przyjętą kwalifikacją.

o.Misjonarz
31-03-2023 13:55
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.