07 02 2020

Jest zarzut dla sprawcy śmiertelnego potrącenia w Żyrardowie

07.02.2020, godz.: 11:02
Jest zarzut dla sprawcy śmiertelnego potrącenia w Żyrardowie
fot. Czytelnik Kamil

74-letniemu kierowcy, który w minioną niedzielę potrącił matkę z dwojgiem dzieci, prokuratura postawiła zarzut spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym. We wtorek w szpitalu zmarła bowiem 10-letnia dziewczynka.

Do wypadku doszło w niedzielę przed południem. Z dotychczasowych ustaleń śledczych wynika, iż 74-letni kierowca nie zauważył na pasach 35-letniej matki i dwojga jej małych dzieci – 10-letniej dziewczynki i 3-letniego chłopca. Wskutek odniesionych obrażeń dziewczynka zmarła w szpitalu we wtorek. Chłopiec jest w ciężkim stanie, zaś stan matki jest stabilny.

Początkowo prokuratura mówiła już toczy się śledztwo w sprawie, a nie przeciwko komuś. Wczoraj jednak poinformowała o postawieniu 74-letniemu kierowcy zarzutu spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym, zgodnie z artykułem 177 Kodeksu karnego.

Z informacji przekazanych przez żyrardowską prokuraturę wynika również, że mężczyzna nie przynał się do winy i odmówił składania wyjaśnień.

💬︎ 0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.