12 12 2019

Jest wykonawca przebudowy ul. Słonecznej

12.12.2019, godz.: 08:10
Jest wykonawca przebudowy ul. Słonecznej
Fot. GrodziskNews.pl

Urzędnicy wybrali wykonawcę przebudowy ul. Słonecznej w Grzegorzewicach wraz z remontem wiaduktu. Inwestycja pochłonie 3,36 mln zł.

W pierwszym postępowaniu jedyna oferta jaka wpłynęła, opiewała na ponad 5,1 mln zł, a gmina Żabia Wola zamierzała przeznaczyć nie więcej niż 3,39 mln zł. Gmina więc unieważniła przetarg i ogłosiła następny. Do urzędu w Żabiej Woli wpłynęły dwie propozycje – jedna (z konsorcjum firm MOSTY i ALBLU z Warszawy) opiewała na 3,36 mln zł, a druga (z firmy DAR-BUD z Kałęczyna) na blisko 3,44 mln zł. Wczoraj gmina zdecydowała się na tę pierwszą propozycję i w ciągu najbliższych dni powinno dojść do podpisania umowy.

Przebudowa ul. Słonecznej ma objąć dwa fragmenty, jeden o długości 705 metrów, drugi – niewiele ponad 150 metrów. Nowa nawierzchnia zostanie wykonana w technologii potrójnego powierzchniowego utrwalenia emulsją asfaltową i grysem kamiennym. Na zjazdach i poboczach drogowcy ułożą nawierzchnię z kruszywa. W ramach remontu wiaduktu w ciągu ul. Słonecznej w Grzegorzewicach zaplanowano m.in. ułożenie nowej jezdni bitumicznej, a także remont umocnień z kostki betonowej oraz płyt ażurowych, remont ścieków skarpowych, remont stożków, oczyszczenie roślinności w rejonie obiektu. Ponadto mają zostać zainstalowane bariero-poręcze oraz bariery drogowe na drodze przed wiaduktem.

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi
(-1579651306000)