TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

27

11 2020

Jest wykonawca przebudowy ul. Marylskiego. Taniej o 1,8 mln zł


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: grodzisk.plJest wykonawca przebudowy ul. Marylskiego. Taniej o 1,8 mln zł - Grodzisk News


Grodziski magistrat wybrał wykonawcę przebudowy ul. Marylskiego wraz z przebudową skrzyżowań z ulicami Mazowiecką i Widokową. Inwestycja pochłonie niecałe 5,7 mln zł, czyli znacznie mniej niż zakładano.


Gdy otwarto oferty na to zadanie, było niemal jasne, że uda się zrealizować to zadanie za znacznie mniejsze pieniądze niż zarezerwowane na ten cel 7,5 mln zł. Z dziewięciu propozycji tylko trzy przekraczały tę kwotę, a najkorzystniejsze finansowo były tańsze o grubo ponad milion – były propozycje za 5,7 mln zł, 6 mln zł i 6,1 mln zł. Ostatecznie urzędnicy zdecydowali się wybrać tę najniższą ofertę złożoną przez firmę FAL-BRUK z Warszawy.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Przypomnijmy. Przedsięwzięcie to jest częścią większego zadania pod nazwą „Rozbudowa drogi, ciągu komunikacyjnego łączącego drogę powiatową 1504W (ul. Widokowa we wsi Radonie) z drogą powiatową nr 1503W (ul. Mazowiecka we wsi Książenice)”. Prócz budowy samej drogi, dokumentacja projektowa uwzględnia również posadowienie oświetlenia i kanalizacji deszczowej, przebudowę sieci wodociągowej, gazowej, sieci niskiego napięcia oraz telekomunikacyjnej. W ramach przebudowy rozebrana zostanie dotychczasowa nawierzchnia drogi z płyt żelbetowych, a w jej miejsce pojawi się jezdnia z kostki betonowej. Będą też nowe chodniki o takiej samej nawierzchni oraz ścieżka rowerowa z betonu asfaltowego. Droga zyska również system odwodnieniowy odprowadzający deszczówkę do specjalnie wykopanego rowu. Wykonawca wyreguluje także wysokość zjazdów do posesji i zainstaluje dodatkowe lampy uliczne typu LED. Ważną częścią zadania jest przebudowa dwóch krańców drogi. Na skrzyżowaniu ul. Marylskiego z ul. Mazowiecką zaprojektowano rondo o średnicy 35 metrów (szerokość jezdni około 5,5 metra). Z kolei na skrzyżowaniu ulic Widokowej i Źródlanej przeprojektowano łuki.

Termin zakończenia zadania wyznaczono na 26 listopada 2021 r.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2022 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.