TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

17

12 2021

Jest wykonawca parkingu przy pl. Króla Zygmunta Starego


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: GrodziskNewsJest wykonawca parkingu przy pl. Króla Zygmunta Starego - Grodzisk News


Urzędnicy wybrali firmę, która wybuduje parking na 60 aut przy pl. Króla Zygmunta Starego w Grodzisku. Inwestycja pochłonie kwotę zakładaną w budżecie.


Grodziski magistrat zamierzał przeznaczyć na ten cel nieco ponad 2,18 mln zł. Do urzędu spłynęło pięć propozycji, ale tylko dwie z nich oscylowały wokół zakładanej przez urząd kwoty. Pozostałe wahały się od niecałych 2,8 mln zł do blisko 3 mln zł. Ostatecznie urzędnicy wybrali firmę MKL-BUD z Warszawy, która złożyła najkorzystniejszą finansowo propozycję – niecałe 2,18 mln zł. Gdy umowa z wykonawcą zostanie parafowana, roboty będą mogły ruszyć.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Nowy obiekt ma powstać w miejscu istniejącego tymczasowego, nieuporządkowanego parkingu. Ten z kolei powstał w miejscu byłych podwórek i wyburzonej zabudowy oficynowej. Niebawem jednak ma powstać tam parking z prawdziwego zdarzenia.

Jaki jest zakres zadania? Przede wszystkim budowa parkingu, na którym będzie 60 miejsc postojowych w tym cztery przeznaczone dla osób niepełnosprawnych. Miejsca parkingowe mają być wykonane z grafitowej kostki farmerskiej, a mają być one wyznaczone bezprogowo zatopionymi krawężnikami granitowymi. Na terenie inwestycji przewidziano także utwardzenie terenu przeznaczonego do parkowania pojazdów jednośladowych oraz utwardzony teren przeznaczony do składowania śniegu m.in. z terenu Placu Króla Zygmunta Starego.

Wraz z budową parkingu planowana jest instalacja małej architektury (ławek, śmietników, stojaków rowerowych, donic kwiatowych, słupków ochronnych), nasadzenia zieleni niskiej w formie bluszczu pnącego i traw wysokich, instalacja kanalizacji deszczowej wraz z ogrodami deszczowymi, instalacja oświetlenia, instalacja teletechniczna, przebudowa sieci kanalizacji sanitarnej, likwidacja istniejących instalacji wodociągowych i elektroenergetycznych.

Termin realizacji zamówienia wyznaczono na 150 dni od daty podpisania umowy.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz

To w tym miejscu ma być szkoła muzyczna.

Gruby88
17-12-2021 09:02

Paranoja ponad 30 tys.za jedno miejsce!!!
ale cóż Polska to bogaty kraj .Zamiast wydawać na głupoty powinni ograniczyć wiek samochodów do max 15 lat później na żyletki !!!
Aut więcej niż ludzi a to ciekawe?

PiS
17-12-2021 10:40

Jak to policzyłeś Pisie?

Niekumaty
17-12-2021 23:57
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2022 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.